„Skaitanti mergaitė“ grįžo į Šiaulių dailės mokyklos kiemelį

Mokytojo dienos išvakarės unikaliai paminėtos Šiaulių dailės mokykloje. Į kiemelį po ketvirčio amžiaus sugrąžinta legendinė skulptoriaus Kazio Kasperavičiaus skulptūra „Skaitanti mergaitė”. Mokytojas K. Kasperavičius šia skulptūra papuošė prieš 4 dešimtmečius įkurtos mokyklos aplinką.

skaitanti-mergaite21Prieš 25 metus vandalai skulptūrą bandė supjaustyti ir išvežti. Mokyklos bendruomenė nusprendė nerizikuoti ir „Skaitanti mergaitė“ buvo saugiai pastatyta mokyklos patalpose.

Dabar, sutvarkius mokyklos kiemelį ir atnaujinus skulptūrą, ji iškilmingai sugrąžinta į senąją vietą.

Mokyklos direktorė Irena Šliuželienė pasakojo, kad, anapilin iškeliavus Kaziui Kasperavičiui, norėta menininko atminimą pagerbti jo kūriniais. Gavus miesto Savivaldybės palaikymą, skulptoriaus vaikų –  Jono ir Dominyko Kasperavičių sutikimą, parengtas projektas. Miesto Tarybai skyrus lėšų, atnaujintas mokyklos kiemelis.

Į savo senąją vietą grįžusią „Skaitančią mergaitę“ atidengęs Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė, kad miestiečiai ir miesto svečiai nuo šiol vėl galės gėrėtis viena gražiausių mieste, o gal net visoje Lietuvoje, skulptūrų.

Šaltinis: null