Sugautas šiaulietes plėšęs Biržų rajono gyventojas

Po dviejų su puse mėnesio  skrupulingo darbo Šiaulių apskrities kriminalistai pirmadienį sulaikė dviejų moterų plėšimu įtariamą 33 metų Biržų rajono gyventoją. Nors įtariamasis gyvena Biržų rajone, tačiau su bendrininku iš Raseinių „darbavosi“ Šiauliuose.

Sausio 19 ir 20 dienomis Šiauliuose esančiame Lieporių mikrorajone buvo užregistruoti du plėšimai. Abiejų aukos – moterys. 45 metų atostogų iš Anglijos grįžusi šiaulietė buvo apiplėšta sausio 19 d. vakare Lieporių g. Pribėgęs iš už nugaros asmuo sudavė jai į galvą, o kai ši pargriuvo, iš rankų
pagrobė rankinę su mobiliuoju telefonu, asmens tapatybės kortele ir 700 eurų. Sausio 20 d. apie 19 val., panaudojus fizinį smurtą, rankinė buvo pagrobta Rasos g. iš 56 metų moters. Nukentėjusioji patyrė 400 eurų turtinę žalą.

Šių plėšimų tyrimas pareigūnus nuvedė į Alytaus apskritį, kur kolegos buvo sulaikę vogtu automobiliu važiuojantį 33 metų Biržų rajono gyventoją ir pas jį rado iš abiejų moterų Šiauliuose pagrobtus mobiliuosius telefonus. Kriminalistams teko gerokai padirbėti, kol sugriovė biržiečio versiją, jog jis šiuos telefonus yra nusipirkęs. Atsirado ir liudytojų, atpažinusių kriminalistų surastoje vaizdo medžiagoje užfiksuotus galimus įtariamuosius, apiplėšimo dienomis besibasčiusius netoli nusikaltimo vietos. Vienas jų buvo tas pats Biržų rajono gyventojas, jo bendrininkas – Raseinių rajono gyventojas.

Balandžio 4-ąją į Biržus nuvažiavę Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai 33 metų vyrą sulaikė ir dėl Šiauliuose padarytų plėšimų pareiškė įtarimus. Antras įtariamasis, nepatvirtintais duomenimis, dėl vagysčių yra įkliuvęs Vokietijos pareigūnams.