Susitikimas su romano „Fotografas“ autoriumi Rolandu Parafinavičiumi

Rugsėjo 20 d. 18 val. Laiptų galerijoje – susitikimas su knygos – romano „Fotografas“ autoriumi Rolandu Parafinavičiumi. Dalyvauja ir Alekso Pietinio istoriją lydėjusi rašytoja Sandra Bernotaitė.

Mieste žinomas ne tik kaip talentingas menininkas, parodų autorius, įvairių akcijų sumanytojas fotografo gyvenimą aprašo ir savo kūrinyje. Knyga pristatoma kaip šiaulietiško slengo prisodrinta istorija apie fotografų gildijos užkulisius, detektyvu virtusias erotinio kadro paieškas ir vyriškos širdies klystkelius.

„Šis veikėjų ir įvykių tirštas romanas netelpa į vieno žanro rėmus, ir tai nuostabu. Satyros, autoironijos ir šiaulietiško humoro elementų turinčiame veiksmo trileryje vyriškasis dao susipina su meilės istorija. Viskas vyksta dabartiniais laikais Lietuvoje ir svetur, tikrovėje, apie kurią mūsų literatūra vis dar per retai pasakoja su tokia išmone ir pramoga. Į šią knygą teks įsikibti taip, tarsi vairuotumėte , ir nepaleisti iki pabaigos. Autorius, pats fotografas įsileidžia mus į savo šalį ir veža Alekso Pietinio nuotykių klystkeliais ir greitkeliais.“ (Rašytoja Sandra Bernotaitė)

 

Pats knygos „Fotografas“ autorius, žinomas fotografas Rolandas Parafinavičius , paklaustas kas jį paskatino parašyti romaną, atsako, kad tikslaus ir aiškaus atsakymo neturi.

„Dauguma žmonių šiek tiek mistifikuoja rašytojo profesiją. Galbūt man norėjosi, kad tos mistifikacijos neliktų: štai gyveni gyveni ir nusprendi, kad gali parašyti romaną. Aišku, niekas nerašo knygų dėl savęs – autorius minty turi tam tikrus žmones, auditoriją. Vienas iš mano impulsų buvo noras „Fotografijos namų“ bendruomenei suteikti nuotykį, džiaugsmo, palikti prisiminimą.

Apie romano sąsajas su Šiauliais . Pagrindinio herojaus vardas ir pavardė Aleksas Pietinis…

„Rašydamas žinojau, kad Šiauliai, kaip miestas, man yra svarbus. Norėjosi, kad romane jo būtų kuo daugiau. Todėl yra ne vienas personažas, kuris nešioja Šiaulių vietovardžio pavardę: Rapolas Šimšė, Jurgis Medelynas, broliai Bubiai…“

 

Apie rašytojo-fotografo kelią iki romano, baimes ar konkurenciją su kitomis Šiaulius garsinančiomis knygomis, pauzes stabdžius ir „variklius“ – susitikime su Rolandu Parafinavičiumi rugsėjo 20 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“. Autorius jau pasiruošęs dalintis . Bus knygų ir autografų!

 

Rolandas Parafinavičius (g.1964 Šiauliuose) – fotografas ir žurnalistas („5 minutės“, „Litpoliinter“, „Šiaulių kraštas“, „Vakaro žinios“, „LT“, „Šiaurės kryptis“) šiuo metu – Šiaulių profesinio rengimo centro mokytojas, asociacijos „Fotografijos namai“ įkūrėjas , vadovas.

Nuo 2001 m. dalyvauja parodose (11 personalinių, daugiau nei 50 bendraautorius), daugiau nei 20 konkursų laureatas ir prizininkas, Šiaulių miesto kultūros ir meno premijos laureatas. Daugiau nei 20 fotografijų albumų bendraautorius, knygos „Motinos rankos“ autorius.

 

Šaltinis: null