„Sveikatos ABC“ Vinco Kudirkos progimnazijoje

V. Kudirkos progimnazijoje, kuri yra tarptautinio sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo „Sveika mokykla“ dalyvė, organizuota sveikatingumo diena „Sveikatos ABC“. Renginio tikslas – propaguoti sveiką visos mokyklos bendruomenės gyvenimo būdą, skatinti mokinius daugiau sportuoti,  suvokti ne tik saugaus elgesio principus, bet ir mokytis etiketo pradmenų.

Diena prasidėjo visai mokyklai atliekant rytinę mankštą „Judam pagal Flintą“. Pasimankštinę mokiniai  buvo pakviesti į progimnazijos valgyklą. Čia virėjos jau buvo paruošusios sveikus pusryčius – avižinių dribsnių košę su razinomis. Papusryčiavę mokiniai skirstėsi po klases, kuriose vyko skirtingos veiklos. Ypač visiems knietėjo išmėginti jėgas parkūro trasoje. Čia nuo berniukų neatsiliko ir mergaitės: prižiūrimi trenerio visi sėkmingai atliko užduotis.

Linksmybių, juoko, šiek tiek sumaišties, energingo šokio netrūko ir pamokoje „Judėk su muzika“. Čia vaikai ir žaidė, ir tikrino savo gebėjimą orientuotis erdvėje bei reakciją. Neliūdėjo ir žaidusieji didžiuliais, vos pakeliamais šachmatais.

Sveikatos priežiūros specialistė I. Kvedarienė mokiniams papasakojo apie rūkymo bei alkoholio žalą, kokios pasekmės ištinka žalingų įpročių turinčius žmones, mokė vaikus atsispirti tokioms vilionėms, pademonstravo muliažus, kaip atrodo rūkaliaus dantys, liežuvis. Ypač mokiniams patiko pavaikščioti su realybę iškreipiančiais akiniais. Visi suprato, kaip pasikeičia girto žmogaus eisena, orientacija.

Kol vieni mokiniai žaidė muzikinius žaidimus, kiti tuo metu mokėsi, kaip elgtis prie stalo, kokius įrankius pirmiausia naudoti, kaip lankstyti puošnias servetėles ant stalo. Čia mokiniams į pagalbą atėjo ŠPRC prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytoja S. Marmakaite su būsimomis padavėjomis.

Visus dienos darbus mokiniai baigė aktų salėje išklausę paskaitos „Kaip nepasiklysti E priedų labirintuose“. Po šios paskaitos daugelis mokinių kalbėjo, kad verta atsisakyti to, ką mėgsta valgyti: mėsainių, kokakolos, kad judėjimas ir sveikas maistas – sveikatos pagrindas.

Rita Samoškienė