AktualuVerslas

Tinkamas pasiruošimas darbo pokalbiui. Esminiai patarimai

Ieškote darbo, sulaukiate gana daug skambučių, tačiau po pokalbio niekas nebekviečia Jūsų dirbti arba į tolimesnius etapus? Tai akivaizdus signalas, kad pokalbio metu kažkoks dirgiklis paskatina darbdavį nesirinkti Jūsų. Žinoma, sunku save vertinti objektyviai, tad tik išorės pagalba čia gali suteikti išsamią info bei patarimus, kurie padės tinkamai pasiruošti darbo pokalbiui, kuris gali būti vaisingas.

Nors įdarbinimo agentūra labai supaprastina paieškas ir dažniausiai netenka ruoštis rimtiems darbo pokalbiams, visgi, keli paprasti patarimai padės jums tinkamai pasiruošti pokalbiui su darbdaviui, tuo pačiu puikiai jaustis, kadangi pasitikėsite savimi.

Jūsų dėmesiui – esminiai, ekspertų išskirti patarimai, kurie padės jums sužibėti.

Pirmiausia reikia pradėti nuo tinkamos aprangos ir nors sakoma, kad svarbiausia yra žmogų vertinti pagal jo kompetenciją, o ne išvaizdą, tačiau darbo pokalbis yra ta sfera, kuri reikalauja ir tinkamų drabužių. Taigi, kad ir koks darbo pokalbis Jūsų laukia – tinkama apranga yra būtina. Taip pat siūlome nepamiršti, kad būtinai reikia kuo daugiau pasidomėti apie įmonę į kurią einate. Taip parodysite, kad esate tikrai susidomėjęs konkrečia darbo vieta, o ne paprasčiausiai einate bet kur, kur Jums yra pasiūloma. Darbuotojų nuoma arba kitaip – laikinasis įdarbinimas, atrodo, neturėtų reikalauti tiek daug Jūsų darbo ruošiantis pokalbiui, tačiau jo skirti verta, kadangi tik tokiu atveju pavyks rasti darbo vietą ne tik laikinai, tačiau galbūt ir visam laikui. Galiausiai, palikus gerą įspūdį bus kur kas paprasčiau kilti ir karjeros laiptais.

Taip pat reikia įvertinti savo lūkesčius bei prieš einant į pokalbį sau atsakyti, ar tikrai būsite geras darbuotojas. Tuo pačiu pasigalvoti – ką Jūs galite pasiūlyti įmonei, lygiai taip pat apgalvoti – ką įmonė gali pasiūlyti Jums. Taigi, paprasčiausiai prieš pokalbį su darbdaviais arba personalo atranka visada labai naudinga pasikalbėti su savimi, kadangi tai padeda tinkamiau pasiruošti darbo pokalbiui ir tuo pačiu vertinti galimus atsakymus į klausimus, kurie Jūsų laukia.

Nors pokalbio metu jaudinimasis yra visiškai natūrali žmogaus reakcija, tačiau kiek tik įmanoma – pabandykite nusiraminti. Žinoma, tai nereiškia, kad turite būti visiškai šaltu veidu, tačiau nereikia nei labai juoktis, nei rodyti kitas emocijas, kurios gali sudaryti netinkamą įvaizdį apie jus. Taip pat atvykite į pokalbį bent jau prieš 15 minučių, kadangi turite pasirodyti ne tik labai punktualus, tačiau ir vardan apsidraudimo, kadangi niekada negalite žinoti, kas kelionės link biuro metu gali nutikti, kokie nesklandumai gali pareikalauti iš jūsų daugiau laiko.

Galbūt mūsų pasiūlymai atrodo labai akivaizdūs, tačiau praktika rodo, kad dažnas nepasirūpina net ir šiaip aspektais.  Reikia nepamiršti, kad ne tik darbdavys reikalingas Jums, tačiau ir Jūs esate reikalingas darbdaviui, tad suteikite jam galimybę norėti Jūsų darbo jėgos!

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai