„Tinklinis be sienų“ subūrė bendruomenę

„Saulėtekio“ gimnazija garsėja tvirtomis tinklinio tradicijomis bei vienais pajėgiausių tinklininkų mokinių lygoje, todėl nenuostabu, kad gegužės 12 dieną gimnazijos sporto salėje vyko jau tradiciniu tapęs Šiaulių miesto bendruomenių tinklinio turnyras „TINKLINIS BE SIENŲ“. Šiuo turnyru siekiama populiarinti  kūno kultūrą, sveiką gyvenimo būdą ne tik mokinių, tėvų, mokytojų tarpe, bet ir suburti visą bendruomenę aktyviai leisti laisvalaikį, stiprinti savo fizinę bei emocinę savijautą. Pagal turnyro nuostatuose numatytą tvarką, varžybas organizavo ir vykdė Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija.

Turnyras prasidėjo „Saulėtekio“ gimnazijos direktorės Jūratės Kaščiuškienės sveikinimo žodžiu dalyviams, svečiams bei visiems žiūrovams.  Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius sportininkams linkėjo sportinio azarto ir sėkmės, žiūrovams – puikaus reginio. Džiugu, kad varžybose panoro dalyvauti gimnazijos mokinių tėveliai, tinklinio mėgėjai, Šiaulių miesto savivaldybės, Policijos, Prokuratūros, Krašto apsaugos rinktinės savanoriai ir, aišku, gimnazijos šeimininkai – dabartiniai mokiniai. Varžyboms užsiregistravo aštuonios komandos: gimnazijos vaikinų komanda, gimnazistų tėvelių komanda, Šiaulių apskrities vyriausiojo Policijos komisariato Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono Policijos komisariato komanda, tinklinio mėgėjų komanda, Šiaulių apygardos prokuratūros komanda, Šiaulių miesto savivaldybės komanda, KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės komanda ir miesto jaunimo komanda. Ištraukus burtus komandos buvo suskirstytos į du pogrupius:

„A“ pogrupis:

  1.       Meškauskai ir legionieriai 
  2.       „Saulėtekio“ gimnazistai
  3.      Policija
  4.      KASP – 6 – oji rinktinė

„B“ pogrupis:

  1.      Ginkūnų „Velniai“
  2.      Šiaulių miesto savivaldybė
  3.      Jaunimiečiai
  4.     Prokuratūra

Pirmame varžybų etape buvo nuspręsta dviejuose pogrupiuose žaisti vieno rato sistema, o į finalus pateko po dvi geriausias pogrupių komandas. Savo pogrupiuose užėmusios pirmąsias vietas, komandos kovojo dėl pirmos, o antrąsias – dėl trečios vietų.

„A” pogrupio nugalėtojais iškovoję visas pergales ir surinkę 6 taškus, tapo „Saulėtekio“ gimnazistai, antri liko Meškauskai ir legionieriai, surinkę 5 taškus.

„B” pogrupyje pirmoji vieta atiteko tinklinio mėgėjų komandai, Ginkūnų „Velniams“ – 6 taškai, antroji vieta atiteko Šiaulių miesto savivaldybės komandai – 5 taškai.

Mažajame finale dėl trečiosios vietos „Meškauskai ir legionieriai“ – Dainius Meškauskas, Violeta Meškauskienė, Monika Meškauskaitė, Dominykas Meškauskas, Gintautas Meškauskas, Kristina Lašienė, rezultatu 2:0 nugalėjo ketvirtoje vietoje likusius Šiaulių miesto savivaldybės komandos žaidėjus.

Pagrindiniame finale dėl pirmos vietos vyko atkakli, draugiška kova. Vis dėlto stipresni buvo Ginkūnų „Velnių“ žaidėjai Edita Zalogienė, Valentinas Zaloga, Martynas Sabinskas, Marius Baziulis, Giedrius Stankus, Mindaugas Verenka, rezultatu 2:1 nugalėję antroje vietoje likusius „Saulėtekio“ gimnazistus, kurioje žaidė Arnoldas Rimkevičius, Dominykas Klovas, Eligijus Šalkauskas, Lukas Tamulis, Armandas Stankus, Erikas Akstinas, Dovydas Nartautas, Romanas Charaim. Komandos vadovas Jonas Klapatauskis.

Turnyro nugalėtojai buvo apdovanoti „Saulėtekio“ gimnazijos taure ir aukso medaliais, o turnyro rėmėjas Aleksandras Bielyj (fuga.lt. „Įdomūs ir smagūs atrakcionai“) padovanojo pripučiamo tinklinio turnyrą ant atrakciono „TINKLINIS“, varžybų prizininkams įteiktos taurės ir medaliai. Naudingiausi komandų žaidėjai apdovanoti asmeniniais prizais.

Džiaugiamės, kad nors ir ilgai vykęs turnyras (varžybos tęsėsi net 8 val.!) neprailgo. Visi dalyviai liko patenkinti, pasisėmę teigiamų emocijų ir energijos. Iki susitikimų kituose turnyruose! Sportuokite ir būkite sveiki!

 

Turnyro vyr. teisėjas, „Saulėtekio“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas metodininkas Jonas Klapatauskis