Turininga vasaros pradžia – stovykloje „Romuvėlė“

„Romuvos“ progimnazijoje nuo gegužės 31 iki birželio 9 dienos šurmuliavo pradinukų stovyklėlės stovyklautojai. Stovyklos  ,,Romuvėlė“ atidarymo metu stovyklautojams sėkmės linkėjo stovyklos viršininkė ir neformaliojo ugdymo bei stebėsenos skyriaus vedėja. Ji ne tik palinkėjo turiningo stovyklavimo, bet ir įteikė saldžiuosius prizus kaip paskatinimą linksmai ir draugiškai leisti laiką bendraamžių būryje. Koncerto metu skambėjo nuotaikingos dainelės, anekdotai. Klausytojų širdeles virpino smuiko, pianino garsai, kartu su muzikos mokytoja Aušra atliekamų dainelių skambesys.
Susipažinę, pristatę savo pomėgius, po skanių ir sočių pusryčių aptarė  veiklą. Sporto salėje žaidėme žinomus judriuosius žaidimus, mokėmės ir naujų: „Laikrodukas“, „Seklys“. Naujai išmokti žaidimai vaikams labai patiko. Po pietų pasmaguriavo ledais ir sugalvoję būrių pavadinimus „ Pupžirniai“, sukūrė skanduotę:
Mes mergytės kaip pupytės,
Mes berniukai kaip žirniukai.
Stovyklaujame visi, mūsų nuotaika puiki.
„Romuvėlės“ stovykla tegyvuoja visada.

Nusipiešė būrio emblemą – plakatą. Būrio ,,Vasara“  devizas – ,,Jei apims mus liūdesys, kviečia ,,Vasaros“  būrys…“

,,Pupžirniai“ lankėsi ,,Aido“ bibliotekoje. Bibliotekininkės supažindino su biblioteka, vaikai pasirinko norimą knygutę, su ja susipažino, atsakinėjo į viktorinos klausimus. Lauke, bibliotekos kiemelyje, vaikai kreidelėmis ant plytelių piešė stovyklos įspūdžius. Vėliau keliavo į Beržynėlio parkelį. Ten sportavo, žaidė įvairius žaidimus. II būriui lietus sutrukdė pakeliauti Talkšos ežero ekologiniu taku, tad aplankė  ,,Romuvos“ gimnaziją, susipažino su gimnazijos edukacine aplinka. Žaidė įvairius  žaidimus: ,,Kamuoly,  kamuoly…“, ,,Žemė, vanduo, oras…“,  ,,Atspėk draugo balsą“, ,,Valgoma-nevalgoma“.  Stovyklautojai  atliko laisvą improvizaciją ,,Vasara“. Pasidžiaugę turiningai praleista popiete, grįžo į mokyklą pietauti, pasmaližiavo ledų. Į žygį pėsčiomis stovyklautojai išsiruošė  kartu.  Aplankė Šiaulių universiteto Botanikos sodą. Stovyklautojus sužavėjo gausybė įvairiausių rūšių augalų. Buvo įdomu stebėti alpinariumo augmeniją, grožėtis rododendrų žiedų spalvų  įvairove, pražydusiais bijūnais ir kt.  Užklupus  vasaros lietui, sodo darbuotojai pakvietė stovyklautojus apžiūrėti paukščių iškamšas, mineralų kolekciją, naftos pavyzdžius. Ypač visiems patiko tyrinėti įvairias sėklas mikroskopu. Grįžę į stovyklavietę poilsiautojai surengė viktoriną ,,Augalų įvairovė“. Pasiskirstę į 6 komandas, ruošė pristatymus, komentavo matytus augalus, juos vaizdavo vaizdinės raiškos priemonėmis, rinko labiausiai patikusios komandos pristatymą. Aptarę tą dieną  nuveiktus darbus, stovyklautojai išsiskirstė  pilni įspūdžių, geros nuotaikos.

Saulėtą ketvirtadienio rytą į mokyklos sporto stadioną susirinkusiems organizuota  ,,Sveikatingumo“ diena. Ji prasidėjo nuo rikiuotės. Kūno kultūros mokytojas Mantas Bakas šmaikščiai pasveikino susirinkusius į sporto šventę ,,Mano būrys tai jėga, neišduos jis niekada…“. Koks gi sportas be rytinės mankštos? Po mankštos prasidėjo įvairiausios estafetės. Ir kokių jų tik nebuvo! Su lankais, kamuoliais, šokdynėmis, kėgliais, kopetėlėmis, kliūčių ruožais… Berniukai varžėsi su mergaitėmis. Po to vyko mišrios estafetės. Stovyklautojai žaidė futbolą, kvadratą. Visi buvo judrūs, aktyvūs, nenugalimi. Mokiniai bėgo krosą, žaidė su raketėmis, atliko užduotis su teniso kamuoliukais bei su pripučiamais dideliais kamuoliais. Atlikus vieną ar kitą sportinę veiklą,  buvo daromos poilsio pertraukėlės, bet mokinukai noriai vėl ir vėl veržėsi aktyviai judėti. Jų vikrumui, greitumui, sportiškumui, rodos, nebuvo ribų…Ši diena buvo itin įspūdinga…Kūno kultūros mokytojui Mantui talkino būsimos aštuntokės Laura ir Kotryna bei stovykloje dirbusios mokytojos.

Paskutiniąją stovyklos dieną I ir II būrio  mokinukai vyko į ekskursiją. Lankėsi  Dargaičių kaime Alpakų ūkyje  pas ūkininką Raimondą Navardauską.  Visus maloniai sutiko šeimininkė ir aprodė mini ZOO. Stovyklautojai apžiūrėjo nuostabias alpakas, lamas, švelniakailius triušiukus, didingus kupranugarius. Išklausė įdomų pasakojimą apie jų auginimą, priežiūrą, maitinimą.  Vaikai žolyte galėjo pamaitinti linksmuosius  ožiukus. Smagu buvo pažiūrėti į ilgakaklius stručius. Vėliau šeimininkė parodė, kaip šukuojama kupranugario vilna, verpiami siūlai,  pagaminti  gaminiai: kojinės, pirštinės, šalikai, kepurės. Ši išvyka suteikė daug džiaugsmo, malonių akimirkų. Stovyklautojai patyrė  šeimininkų nuoširdumą  ir malonų bendravimą, atsisveikindami dėkojo už naujus įspūdžius, naujas žinias, malonias bendravimo akimirkas.
Stovyklos laikas baigėsi, bet vasaros malonumai dar prieš akis…Maloni staigmena – mamos laiškas stovyklos organizatoriams: „Dėkojame Jums už puikią stovyklą. Esame labai laimingi, kad Daumintas turėjo veiklos. Vaikui tikrai įdomu, parėjęs laimingas pasakoja ką veikė“. Dėkojame pradinių klasių, muzikos, šokio, tikybos, anglų kalbos mokytojoms, kurios rūpinosi ir turiningai leido laiką su romuviečiais, valgyklos personalui, kuris gardžiai maitino ir lepino ledais. Nuoširdžiai dėkojame mokyklos direktorei Stanislavai Prazauskienei ir socialinei pedagogei Irenai Abromavičienei, kurios visą šį laiką buvo šalia stovyklautojų.

Informaciją parengė Snieguolė Milašienė