Žemaitijos radis jau šį savaitgalį Kelmėje

Birželio 17 d. startuos šiemet pirma ir bene didžiausia automobilių ralio fiesta Lietuvoje – „Žemaitijos ralis 2016“. Šiemet tai bendras Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų IV etapas. Šiais metais ralio laukia didelės transformacijos, kilstelėsiančios lenktynes į kokybiškai naują lygmenį, tad šios varžybos drąsiai pretenduos į paties rimčiausio Lietuvos ralio statusą.

Pernai „Žemaitijos ralis 2015“ iš kitų čempionato etapų išsiskyrė ypač didele sportine intriga. Tai buvo ketvirtasis iš septynių nacionalinių pirmenybių etapų. Nors visose įskaitose lyderiai jau buvo aiškūs, tačiau nė vienas ekipažas negalėjo pasigirti saugia persvara – bet kokia klaida ar technikos kaprizas, užkertantis kelią finišo link, galėjo apversti aukštyn kojomis turnyrinę lentelę. Žiūrovai galėjo stebėti pačių geriausių sportininkų kovą be jokios „matematikos“, kas kiek kam gali pralaimėti vardan garantuoto taškų minimumo.

ralis(1)Išties „Žemaitijos ralio“ veiksmas rutuliojosi tarsi aštrus trileris: visi favoritai laimėjo po keletą greičio ruožų, tačiau kam atiteks pagrindinis trofėjas paaiškėjo tik po paskutinio greičio ruožo finišo. Dvi dienas tempą diktavęs Martynas Samsonas vietą ant pakylos užleido priešpaskutiniame GR – sugedo jo „Mistubishi EVO IX“ variklis.Tačiau tai buvo tik siurprizų pradžia: po apmaudžios M. Samsono nesėkmės, laimėjęs aštuntą GR ir įgijęs aštuonių sekundžių persvarą, ralio lyderiu tapo R. Čapkauskas. Visgi paskutinį 17 km greičio ruožą Ramūnas įveikė tik ketvirtas, o spustelėjęs akseleratorių latvis Janis Vorobjovs sugebėjo atsilošti 12 sek. ir 2 sekundėmis aplenkti 2014-ųjų Lietuvos ralio čempioną. Tokie dalykai – tikrų tikriausias nektaras ralio fanų akims.

Atkreiptinas dėmesys, kad būtent šiame regione ralio meistrams neskauda galvos dėl to, kaip varžybų eigoje kinta trasos būklė: reljefo ir grunto ypatumai užtikrina, kad net rikiuotės gale važiuojantys ekipažai gali džiaugtis provėžomis neišvagotomis trajektorijomis, o beveik visi greičio ruožai važiuojami po vieną kartą. Starto vieta visur, kur tik įmanoma, parinkta ant asfaltuotos kelio dangos, todėl pajudėti visiems vienodai lengva, o viena ašimi varomus automobilius vairuojantieji nestringa „kvadrinių“ monstrų išraustose duobėse.

Grįžtančių į servisą „kovinių“ automobilių laukė mobili plovykla, įrengta šalia serviso zonos, kurioje visiems buvo vienodai patogu ir erdvu. Toks gurmaniškas „patiekalas“ kaip naktinis greičio ruožas vidurvasarį buvo suplanuotas taip, kad ekipažai varžytųsi vienodomis sąlygomis, sulaukę visiškos tamsos, išvengdami važiavimą komplikuojančių prieblandos zonų.

Buvo vykdoma tiesioginė varžybų transliacija iš „Žemaitijos ralio“ greičio ruožų Delfi.TV kanalu – veiksmą trasoje komentavę „Wellman Rally Team“ komandos šturmanas Ramūnas Šaučikovas su renginių vedėju Nerijum Staniuliu iki smulkmenų išnarstė ralio ypatumus, bei davė puikią pamoką patiems sportininkams, kaip geriausia išnaudoti galimybę prisistatyti publikai.

Didžiosios 2016-ųjų korekcijos

Šiemetinis ralio čempionatas Lietuvos automobilių sporto gerbėjams, švelniai tariant, ne itin dėkingas: dėl šilumos bangos buvo atšaukti net du pirmieji etapai – „Halls Winter Rally“ Utenoje ir „Voru Rally“ Estijoje, kur mūsų sportininkai turėjo startuoti jungtinėse dvišalėse varžybose. Trečiasis etapas – „Rally Talsi“ vyks Latvijoje. Todėl tai, kas oficialiai vadinama „IV Lietuvos ralio čempionato etapu“, realiai bus pirmos rimtos ralio lenktynės, šiemet vykstančios Lietuvoje. Be to, šiais metai „Žemaitijos ralis“ bus ir IV Latvijos ralio pirmenybių „posmas“. Jei dar pernai „Žemaitijos ralio“ svečiais buvo ralio sprinto lygoje besivaržantys ekipažai, tai šįkart atvykusieji į Kelmę turės galimybę pamatyti dvigubai didesnį būrį pačių greičiausių Baltijos šalyse pilotų ir jų mechanikų paruoštos technikos. Vadinasi, reginys trasoje bus dvigubai įdomesnis.

Kad būtent taip evoliucionuos „Žemaitijos ralis“ abejonių nebuvo. Šiose lenktynėse kasmet dalyvaujančių sportininkų teigimu, tai bene labiausiai neįvertintas autosporto renginys Lietuvoje, nuo kitų čempionato etapų besiskyręs tik vienu dalyku – sąlyginai mažu žiūrovų, susirenkančių greičio ruožuose, skaičiumi. Trasos ir varžybų organizacija visada sulaukdavo išskirtinai palankių vertinimų.

„Žemaitijos ralis 2016“ startuos birželio 17 dieną Kelmės centre, kur nuo 18 val. vyks parodomosios „Nissan Leaf“ elektromobilių slalomo varžybos, o 20 val. čia pat bus duotas iškilmingas ralio startas. Pirmosios dienos greičio ruožas dalinai kartosis du kartus, tačiau, kaip ir pernai, antrąjį sportininkai važiuos tamsoje. Čia numatytos dvi žiūrovų zonos, iš kurių bus galima stebėti abu važiavimus, o pirmoji „Žemaitijos ralio“ diena vėl bus papuošta Kražiuose regrupingo metu vyksiančiu koncertu.

Antrą varžybų dieną tik trijų greičio ruožų atkarpos pasikartos dalinai. Visi kiti ruožai bus važiuojami po vieną kartą. Sėsliausiems ralio žiūrovams numatytos 5 ir 7 žiūrovų zonos GR 4/5/7 pasikartojančiose dalyse, iš kurių bus galima stebėti po du dalyvių važiavimus. Norintiems stebėti varžybas iš kuo daugiau skirtingų taškų, rekomenduojame tris maršrutus. Pirmasis – zona 3 rytiniame GR3, iš jos galima pervažiuoti į zoną 4, esančią GR4/7. Iš šios zonos galima stebėti GR7, arba žiūrėti čia nuo pat pradžių du važiavimus (GR4 ir GR7), o po to labai netoli ramiai pervažiuoti į GR9 esančią 10 zoną. Pradėsiantiems ralį stebėti vėliau patariame rinktis du variantus: 6 žiūrovų zoną, kur veiksmas prasidės apie 14 val., ir po to vykti į 9 zoną, esančią GR8, arba GR6 esančią 8 žiūrovų zoną, kurioje veiksmas prasidės 13:30 val., ir po to rinktis 9 arba 10 zoną viename iš paskutinių greičio ruožų. Dviejuose paskutiniuose greičio ruožuose esančios žiūrovų zonos ypatingos tuo, kad jose galima stebėti tą patį ekipažą du kartus – nuvažiuojant ir grižtant iš kitos pusės. Ralis baigsis šeštadienio vakare Kelmės centre, kur įvyks nugalėtojų ir prizininkų apdovanojimai bei šventinis koncertas.

Žiūrovų dėmesiui! Šiais metais „Žemaitijos ralio“ stebėjimas mokamas. Ralio paso kaina bus 7 Eurai. Ralio pasai bus platinami internetu, visuose „Tiketa“ bilietų platinimo vietose, pas Organizatorių, o varžybų dienomis Ralio štabe. Neturintys ralio pasų vietoje galės įsigyti bilietus į atskirus greičio ruožus po 3 Eurus. Ralio pasų platinimo pradžia bus skelbiama tinklapiuose: www.rallyzemaitija.lt, www.lasf.lt, www.autorally.lv .

Informacija: rallyzemaitija.lt