Viename automobilyje – trys teisėtvarkos pažeidimai

Kai Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės pareigūnai lapkričio 18-osios vakare Šiaulių rajone, Gaudžių kaime, sustabdė Kuršėnų aplinkkeliu važiavusį prabangų „Jaguarą“, nesitikėjo, kad jame užfiksuos net tris teisėtvarkos pažeidimus.

Automobilį vairavęs Šiauliuose gyvenantis 25 metų armėnas pateikė vairuotojo pažymėjimą, kuris pareigūnams sukėlė įtarimą. Nors iš vairuotojo pažymėjimo žvelgė armėnų kilmės vyras, tačiau tai buvo ne automobilį vairavęs vaikinas. Paaiškėjo, kad sustabdyto automobilio vairuotojas patruliams padavė savo 33 metų brolio vairuotojo pažymėjimą. Pats jis teisės vairuoti nėra įgijęs, tačiau atsilaikyti „Jaguaro“ traukai vaikinas buvo nepajėgus. Juo labiau, kad reikėjo pagelbėti draugui, kuris norėjo parsivežti dėžę kontrabandinių cigarečių. Pareigūnai šią dėžę aptiko automobilio bagažinėje. 20-metis šiaulietis norėjo pareigūnams įteigti, kad 500 pakelių „Fest“ su Baltarusijos banderolėmis jis yra įsigijęs savo reikmėms. Tačiau gabenti tokio kiekio cigarečių su svetimos šalies banderolėmis nei svetimoms, nei savoms reikmėms Lietuvos įstatymai neleidžia. Tad rūkalai iš gabentojo buvo paimti.

Vairuotojui už vairavimą neturint tam teisės surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas ir jam gresia bauda nuo dviejų šimtų aštuoniasdešimt devynių iki keturių šimtų trisdešimt keturių eurų arba administracinis areštas. Be to, vaikinui už dokumento (vairuotojo pažymėjimo) pagrobimą ir jo panaudojimą pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už šią nusikalstamą veiką numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimu iki šešerių metų.

Vairuotojo bendrakeleiviui pradėta administracinė byla dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo. Už tokio kiekio kontrabandinių cigarečių gabenimą jo laukia bauda nuo vieno tūkstančio keturių šimtų keturiasdešimt aštuonių iki dviejų tūkstančių aštuonių šimtų devyniasdešimt šešių eurų ir šių prekių konfiskavimas. Šis šiaulietis policijos pareigūnams su kontrabandinėmis cigaretėmis jau yra įkliuvęs du kartus praėjusiais metais. Šiaulių centrinėje turgavietėje jis buvo sulaikytas su 50-čia jo mėgstamų „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Tada jam buvo skirta 1000 litų bauda ir konfiskuoti rūkalai. Po kurio laiko pareigūnai užfiksavo jį kontrabandines cigaretes jau pardavinėjantį toje pat turgavietėje. Už tai jam buvo skirta 46 eurų bauda.