Prie Šiaulių jungiasi Žaliūkių kaimas

Seime priimtas Šiaulių miesto ir Šiaulių rajono savivaldybių teritorijų ribų keitimo įstatymas – prie Šiaulių miesto prisijungs Žaliūkių kaimas.

Nors įstatymas įsigalios po pusmečio – 2023 m. sausio 1 d., jo priėmimas yra atskaitos taškas nuo kurio savivaldybė jau gali pradėti ruoštis teritorijos ribų keitimui. Pasak Šiaulių miesto mero Artūro Visocko, prie miesto prisijungia kiek daugiau nei 200 gyventojų, taip pat bus prijungta 139 hektarų teritorija su statiniais. Iki 2023 metų savivaldybei reikės atlikti daug pasiruošimo darbų. Pirmiausia, reikės pakeisti švietimo įstaigų aptarnaujamas teritorijas. Tai pakankamai ilgas procesas, nes sprendimą reikia derinti tiek su gyvenamosios teritorijos bendruomene, tiek su švietimo įstaigomis. Prie pat Žaliūkių kaimo nėra bendrojo lavinimo mokyklos, kurią akivaizdžiai galimą būtų priskirti šiai teritorijai, todėl reikės spręsti, kurios švietimo įstaigos būtų priimtiniausias variantas.

Kitas gyvenvietės skaudulys, pasak mero, įvažiavimo į Žaliūkių problema, ją reikėtų spręsti nedelsiant. Žaliūkių kaimo gyventojai ilgai bylinėjosi teismuose dėl teisės privažiuoti prie savo namų ir šiuo metu yra laikinai išsikovoję servitutą. Tačiau jiems reikia ilgalaikio sprendimo, kurį Šiaulių miesto savivaldybė padės surasti.

Be to, reikės nustatyti rajono seniūniją, pakeisti atliekų surinkimo ir transportavimo sutartis, vietinės reikšmės kelių sąrašą, reklamos detalųjį planą, atlikti kitus pasiruošimo darbus. Miesto ir rajono teritorijų ribų keitimo procesas yra unikalus ne tik Šiauliuose (Šiaulių teritorija paskutinį kartą keitėsi 1995 metais įgyvendinant savivaldybių reformą), bet ir visoje Lietuvoje, todėl kol kas sunku tiksliai pasakyti, kokie papildomi klausimai dar iškils.

Žaliūkių kaimo prisijungimo prie Šiaulių miesto procesas buvo pakankamai sklandus. Didžiausią darbą nuveikė Žaliūkių bendruomenė ir jos atstovė Dalia Kazakevičė. 2020 m. vasarą jie įsteigė iniciatyvinę grupę, surinko daugiau kaip 10 proc. gyventojų parašų ir perdavė Vyriausybei pasiūlymą keisti savivaldybių ribas. Tuomet Vyriausybė organizavo Žaliūkių kaimo gyventojų apklausą. 77,88 proc. apklausos dalyvių sutiko kaimo prijungimui prie Šiaulių miesto. Šiaulių rajono ir miesto savivaldybių tarybos taip pat pritarė teritorijų ribų keitimui.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite: