Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Alekso Šemetos knygos „Eilinio partizano atsiminimai“ sutiktuvės

27 vasario 17:00

Vasario 27 d., ketvirtadienį, 17 val. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Mažojoje salėje vyks Alekso Šemetos knygos „Eilinio partizano atsiminimai“ pristatymas.

Dalyvaus:

knygos mecenatė Audronė Šemetaitė-Murtaugh;

knygos rengėja dr. Jolanta Mažylė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto docentė;

Karo istorikas, prof. dr. Valdas Rakutis;

Klivlando lietuvių kultūros ir dokumentavimo centro archyvo vadovas Andris Jonas Dunduras.

Renginį moderuos „Šiaulių krašto“ žurnalistė, istorikė Živilė Kavaliauskaitė

1919-ųjų antroji pusė – laikai, kai Feliksas, Ipolitas ir Aleksas Šemetos beveik kasdien ir kasnakt ėjo peilio ašmenimis. Lietuvos kariuomenei jie parūpindavo amunicijos iš vokiečių karinių sandėlių Šiauliuose. Šaulių sąjungos pavedimu, Feliksas Šemeta suformavo Kužių partizanų būrį ir stojo į kovą su bermontininkais. Jie kovojo su kaimuose plėšikaujančiais ir gyventojus terorizuojančiais bermontininkų būriais. Jie nuolat nutraukinėjo bermontininkų telefono ir telegrafo ryšį. Neleido bermontininkams permesti pastiprinimo su Lietuvos kariuomene kovojantiems daliniams – rengė diversijas geležinkelio atšakoje tarp Kuršėnų ir Šaulių.

Visa tai ir dar daugiau – 1919 metų Nepriklausomybės kovų dalyvio, savanorio, buvusio išeivijos žurnalisto Alekso Šemetos atsiminimuose, Lietuvoje pasirodančiuose praėjus 100 metų nuo tų neramių laikų.

Informacija

Data:
27 vasario
Laikas:
17:00
Renginys kategorija:

Vieta

P. Višinskio viešoji biblioteka