Scenos diva Laima Vaikulė rudenį surengs keturis koncertus Lietuvoje
Viena garsiausių Latvijos atlikėjų, aksominio balso savininkė Laima Vaikulė rudenį grįžta į Lietuvą! Stipri ir žavi moteris, stiliaus ikona tituluojama dainininkė lapkričio 28 d. surengs koncertą Šiaulių arenoje. Dviejų dalių koncertinėje programoje, akompanuojant bigbendui iš Latvijos, skambės ne tik nauji kūriniai, bet ir visos populiariausios atlikėjos dainos – „Aš išėjau į Piccadilly“, „Vernisažas“, „Acapulco“, „Dar ne vakaras“ bei daugybė kitų puikių hitų, kuriuos atmintinai žino ir myli milijonai Laimos Vaikulės gerbėjų visame pasaulyje.
LAIMA VAIKULĖ
Dainininkė gimė 1954 metais nedideliame Latvijos miestelyje Cesis. Kai mergaitei sukako treji, jos tėvai persikėlė į Rygą, į mažą vieno kambario butą. Šeima buvo pakankamai didelė – be Laimos, joje augo dar dvi dukterys ir sūnus. Latvijos sostinėje Laima pradėjo lankyti mokyklą, o būdama 12-os jau debiutavo scenoje. Tuo metu apie estrados karjerą ji nesvajojo – norėjo tapti gydytoja, tad baigusi 8-ias klases pradėjo studijuoti mediciną ir planavo tapti chirurge.
Tačiau gavosi taip, kad „ne Laima pasirinko muziką, o muzika pasirinko Laimą”. Pamažu paauglės požiūris į gyvenimą keitėsi ir jau penkiolikametė Laima laimėjo konkursą ir tapo Raimondo Paulo vadovaujamo Rygos radijo ir televizijos orkestro soliste. Nuo 1979 metų atlikėja pradėjo dirbti populiariame Jūrmalos kabarete „Juras Perle“ ir jau tada jausmingas ir gilus Laimos balsas, švelnus latviškas akcentas ir rafinuoto stiliaus pojūtis atverdavo klausytojams dar neregėtus tolius, o subtilūs judesiai ir choreografija tapo tikru kultūriniu šoku to meto publikai. Jos įvaizdis buvo toks pats nuostabus kaip ir muzika, kurią specialiai jai kūrė Raimondas Paulas. Tai būtent ta genialioji muzika, kuriai Laima yra ištikima iki šiol.
Po kabareto laikų dainininkė žengė į naująją savo karjeros erą – ji dalyvavo daugelyje muzikos festivalių, tarp kurių „Bratislavos Lyra-87“ (laimėtas Grand Prix), „World Music Award“ Monake ir kituose. Taip pat filmavosi vaidybiniuose ir muzikiniuose filmuose, bendradarbiavo su JAV garso įrašų studija MCA/GRP, kuri išleido sėkmės sulaukusį albumą „Laima Tango“, dalyvavo Naujametiniame „Red-White Show“ Tokijuje ir intensyviai rengė pasaulinius gastrolinius turus. Laima koncertavo didžiausiose ir prestižinėse koncertų salėse Europoje, JAV, Kanadoje, Izraelyje, tarp kurių – „Carnegie Hall“, „Madison Square Garden“, „Radio City Music Hall“, „Universal Studios“ ir daugelyje kitų.
Režisūros studijos suteikė artistei galimybę tapti ne tik savo koncertinių programų autore, bet ir jų režisiere. Ir praėjus daugeliui metų po savo debiuto, Laima prisistatė publikai visiškai naujame amplua – kaip brandi, šiaurietiškai santūri, tačiau beprotiškai seksuali diva. Nuo tada visos Laimos Vaikulės programos – tai tikras ekstravagancijos triumfas, kupinas tobulos judesių plastikos, elegancijos ir subtilaus rafinuotumo, o aksominis balso tembras priverčia vėl ir vėl žavėtis unikaliu Laimos talentu.
2015 m. dainininkė pirmą kartą organizavo tarptautinį muzikos festivalį „Laima Rendevous Jūrmala“, kuris išaugo į vieną svarbiausių renginių Latvijos kultūriniame gyvenime. Festivalis kasmet vyksta Jūrmalos koncertinėje salėje „Dzintari“ ir yra tiesiogiai transliuojamas TV eteryje bei internetu (žiūrovų auditorija – 100 mln. kasmet). Renginyje svečių teisėmis yra dalyvavę tokie garsūs atlikėjai kaip Salvadoras Sobralis, Chrisas Normanas, Tanita Tikaram, Mario Biondi, Nani Bregvadze ir daugiau kaip 200 žymių atlikėjų iš viso pasaulio. Šiemet „Laima Rendevous Jūrmala“ papuošė grupės „Bi-2“, „Londonbeat“ ir legendinės grupės „Mašina vremeni“ lyderis Andrej Makarevič, o visus festivalio koncertus lydėjo anšlagai.