Režisierė: Livija Krivickaitė
Aktorė: Jūratė Martinaitytė
Scenografijos ir kostiumų dailininkė: Aistė Alksnytė
Dramaturgė: Dovilė Katiliūtė
Šviesų dailininkas: Kristupas Biržietis
Monospektaklio centre – jauna mergina Elena, kuri pirmą kartą gyvenime turi priimti svarbų, tačiau netikėtą ir sudėtingą sprendimą. Dovilės Katiliūtės sukurtos spektaklio dramaturgijos pagrindas – tikros moterų, susidūrusių su neplanuotu nėštumu ar abortu, istorijos. Ką pasirinkti? Nėštumo nutraukimą ar gimdymą neturint jokios paramos? Spektaklyje atskleidžiami būties ieškojimai – kaip b ū t i ? Kaip gyventi su savo pasirinkimu? Ką mums reiškia b ū t i ? Ar mes iš tiesų esame?
Būti negalima nebūti. – kur dėsime kablelį?
Spektaklio baigiamoji dalis – su neplanuotu nėštumu ar abortu susidūrusių žmonių fotografijų paroda „Esu”, kurią lydės tikros jų istorijos. Dokumentinė paroda skirta atskleisti realius šio reiškinio mąstus šiandieninėje Lietuvoje. Po spektaklio žiūrovai turės galimybę pasinerti į gyvus, be galo jautrius ir tikrus liudijimus, kurie teatro fikciją perkels į realybę primenant, jog teatras tėra melas apie tiesą, o gyvenime režisieriai esame mes patys.
Režisierė L. Krivickaitė – „Spektaklyje gausu dviprasmiškumo, šmaikščių situacijų bei nesusipratimų, dažnai žmonės vengia sunkiomis temomis kalbėti atvirai. Spektaklyje vyraujanti pakili nuotaika, komiškos situacijos bei humoras tarsi natūrali pagrindinės herojės apsaugos priemonė. Užuot moralizavę ar gazdinę problema, mes ją pateikiame kaip natūralų, žmogaus suformuotą reiškinį, kuris prasidėjo atsiradus galimybei kontroliuoti žmonijos gimstamumą. Neplanuotas nėštumas ar aborto reiškinys iš pažiūros labai tamsios temos, tačiau pasirinkus tinkamą pažinties būdą ši istorija pasakojama edukuojant žiūrovą, skatinant jį permąstyti savo atsiradimą bei tikslą šiame pasaulyje. Žmogiškasis skausmas dažnai priverčia atsigręžti į esmines vertybes, todėl spektaklyje daug meilės ir šviesos, o pasirinkti, būti ar ne- kiekvieno asmeninis reikalas.”
Būti negalima nebūti. – kur dėsime kablelį?
Rekomenduojamas amžiaus cenzas N-14
Spektaklio trukmė – 80 min.
Daugiau informacijos – www.taskoteatras.lt