Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Paroda „Refrenas dviems“

2018-06-08 18:00

Birželio 8 d. 18 val. „Laiptų galerijoje“ atidaroma Gitanos Kaltanienės grafikos ir Irenos Šliuželienės keramikos darbų paroda „Refrenas dviems“. Tai ketvirtoji bendra šiauliečių menininkių paroda.

„Kai kurie mūsų stebėjimo objektai sukelia didingumo įspūdį tuo, kad tiek dėl

jų erdvinio dydžio, tiek ir dėl jų gilios senovės, t.y. laiko trukmės, šalia, jų mes jaučiamės be galo menki, o vis dėl to pasineriame į jų vaizdo teikiamą palaimą.“ (A. Schopenhauer)

Stabtelėjus prie Irenos Šliuželienės darbų kyla laiko trukmės ir priešpriešų sugretinimo jausmas. Atrodo, kad moliu ši kūrėja prakalbina gamtą, paliečia visiškai natūralią, tikrą medžiagą ir suteikia jai progą prabilti. Beribis džiaugsmas ir labai stipri kančia gali pasireikšti tame pačiame asmenyje ar kūrinyje. Irenos kūriniuose galima pastebėti labai stiprų gamtos alsavimą ir itin gerai pažįstamą materiją tame pačiame objekte. Ar suprantate, kiek reikia vidinės jėgos sugretinti pažįstamo objekto jėgą su gyvybe degančia gamta? Tai momentas, kai priešybės tampa vieniu, tai momentas, kai vienis tampa nauja forma.

Kūrėjos darbuose itin dažnas gamtos motyvas. Jis, žinoma, yra svarbus ne tik dėl to, jog lietuviui kūrėjui, tai yra itin artima, bet ir tuo, jog, kaip pati Irena sako: „Atrodo galėtum glostyti akimis, tyrinėti šviesoje, tamsoje, vėjyje ir šaltyje…“. Gamta kūriniuose – motina gamta ir jos lobynai. Stebint kūrėjos darbus ima atrodyti, jog kūrėja stebėdama aplinką, būtį ir buitį pajėgė mums sustabdyti laiką ir parodyti motinos gamtos teikiamas dovanas, parodyti jos turtą. Irena glostydama akimis gyvenimą, moliu sustabdė tėkmę ir taip sukūrė galimybę žiūrovui tapti ne tik stebėtoju, bet ir liudininku mūsų aplinkos subtilumo.

Irenos Šliuželienės kūrinius galime palyginti su laiku, kuris yra amžinai

besisukantis ratas, nuolat besileidžiantis, nuolat kylantis motyvas bei nedalomas taškas. Visa tai tampa kertiniais taškais judėjimo, vystymosi bei skatina naujų gamtos dovanų atradimą ir jų fiksavimą moliu.

 

Menotyrininkė Vaida Adomaitienė

Informacija

Data:
2018-06-08
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

“Laiptų galerija”