Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Poezijos ir muzikos vakaras su Aidu Marčėnu

2019-11-07 18:00

Lapkričio 7 d. (ketvirtadienį), 18 val. Laiptų galerija kviečia į poezijos ir muzikos vakarą su Aidu Marčėnu. Dalyvauja poetas Aidas Marčėnas, Domantas Razauskas (gitara), Saulius Petreikis (multiinistrumentai).
Visas šalies literatūros premijas pelnęs Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Aidas Marčėnas skaitys ištraukas iš ką tik pasirodžiusios naujausios savo knygos „Ir“ (paantraštė – „123 eilėraščiai“), o vakaro emocijas stiprins garsių atlikėjų: dainų autoriaus, kompozitoriaus, gitaristo Domanto Razausko ir pučiamųjų instrumentų virtuozo, solisto, multiinstrumentininko Sauliaus Petreikio muzika.
Aido Marčėno naujos knygos „Ir“ (paantraštė – „123 eilėraščiai“) pagrindinė tema – poezija, kūryba, kalba; jomis tikima, joms atnašaujama. (…) Dažnas eilėraštis turi motto (iš Šventraščio, poezijos ar savo kūrinio), teikiantį peno improvizavimui. Iš takios, lengvasvorės medžiagos išauga eilėraštis – vientisas išgyvenimas, būties pajauta, melodija.

Aidas Marčėnas (g. 1960), keliolikos eilėraščių rinkinių autorius, iš savo kartos ir jaunesnių poetų skiriasi tuo, kad itin kreipia dėmesį į formą, pirmenybę teikia tradiciniams rimams ir metrams, bet nevengia eksperimentuoti tokiais egzotiškais žanrais kaip japoniškoji tanka. Dėl savo eilėraščių ritmikos tapo vienu populiariausių poetų, kurių kūryba dainuojama. A. Marčėnas taip pat labai mėgsta postmodernistinius žaidimus ir vėlesniuose rinkiniuose dažnai duoda nurodymus, kaip reikia suprasti jo poeziją. Be eilėraščių, vertinamas už savo itin pagavią literatūros kritiką; yra net keliais tomais išleidęs recenzijas bei trumpas esė ir interviu. Visa tai daro neturėdamas jokio formalaus literatūrinio išsilavinimo.
„Taip, jokių abejonių – Aidas Marčėnas yra lietuvių poezijos svarbiausiųjų bendruomenės vienas ryškiausių vardų, šviečiantis šiame sietyne kartu su savo mokytojais ir mokiniais. Jam patogu ir greta K.Donelaičio, S.Gedos, V.P.Bložės, ir drauge su D.Kajoku, S.Parulskiu, R.Stankevičiumi. Gal ir per drąsu, bet Aidas nekuria poezijos – jis mėgaujasi kalba, kuri jam suteikia visas galimybes kažką pasakyti taip, ką mes vadiname poezija; jis semia iš jau pripildytų šulinių, žavėdamasis mažais šaltiniais, sutekančiais į gelmę, ir stebėdamasis, kaip iš jos ataidi, jei šūkteli pasveikindamas. Jis tiesiog gyvena kitame kalbos išmatavime, kurį ne kiekvienas gali pasiekti, tad bet koks pokalbis irgi labiau primena nardymą nei mėginimą nusiirti iš vieno kranto į kitą“ (Erika Drungytė)

Domantas Razauskas (g.1983) –Lietuvos dainų autorius ir atlikėjas,poetas, gitaristas, kompozitorius, radijo laidų vedėjas. Vienas ir su įvairiais muzikantais Domantas Razauskas koncertuoja jau 15 metų. D.Razauskas savo kūryboje jungia roko muzikos, bliuzo, džiazo, reggae, eksperimentinės muzikos ir kitus muzikinius žanrus. Diskografijoje – 5 autoriniai albumai, bendri kūrybiniai projektai su Lietuvos muzikantais, aktoriais, eilėraščių knyga, knyga dzenbudizmo tematika. 2008 m. už muzikinę poetinę veiklą apdovanotas pirmuoju Vytauto Kernagio prizu– tarptautinio festivalio „Tai – aš“ metu jam buvo įteikta Vytauto Kernagio vardo gitara. Nuo 2002 m. D. Razauskas savo kūrybą publikuoja leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Metai“, „Naujoji Romuva“, „Šiaurės Atėnai“, internetiniame dienraštyje „Bernardinai.lt“ . Yra publikavęs kritinių ir apžvalginių straipsnių šiuolaikinės muzikos tematika, parengęs daugiau nei 100 radijo laidų muzikinėmis temomis. Aktyviai dalyvauja „Poezijos pavasario“ ir „Poetinio Druskininkų rudens“ festivaliuose.

Profesionalus trimitininkas ir multiinstrumentininkas Saulius Petreikis (g.1984) – Rytų ir Vakarų kultūrų jungimo entuziastas, grojantis daugybe pasaulio tautų muzikos instrumentų, su broliu Donatu sukūrė grupę „Saulės broliai“, koncertuoja su pasaulio orkestru (World Orchestra) . Pasak paties muzikanto, „World Orchestra yra tai, kuo aš gyvenu, tai visos pasaulio spalvos. Esu labai laimingas galėdamas groti su tokiais profesionaliais muzikantais. Retai kada ant scenos būna 50 atlikėjų. Tai netradicinis orkestras. Mano žiniomis, panašių kolektyvų Europoje yra tikrai nedaug”. Saulius Petreikis nuolat ieško naujų skambesių, eksperimentuoja ir improvizuoja pasitelkęs šiuolaikines technologijas, kurių dėka net ir muzikuodamas vienas sudaro įspūdį, kad klausomasi kelių muzikantų tuo pat metu. Tai vienas ekspresyviausių Lietuvos kūrėjų, kurio koncertuose stebina gebėjimas sutalpinti gaivališką pirmapradiškumą ir didingos sielos kūrybą. Visi atlikėjo išieškoti instrumentai – tai tarsi didingo medžio šakos, kurio šaknys tvirtai siejasi su viso pasaulio tautomis, todėl muzika skleidžia vienybę.

Bilietai: 10 / 5 Eur.
Teirautis: 8-41 20 06 43

Informacija

Data:
2019-11-07
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

“Laiptų galerija”