Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

PRARASTI / NAMAI TOLI NUO NAMŲ. KAUNO MIESTO ŠOKIO TEATRAS AURA

17 spalio 18:00

Choreografija: Karine Ponties
Dramaturgija ir šviesų dizainas: Guillaume Toussaint Fromentin
Kostiumų dizainas: Kristina Čyžiūtė
Šokėjai: Ester Bega, Ludovico Murgia, Hueng Won Lee, Julija Mintautė, Kris Dao Nicholl, Natsuho Matsumoto, Marine Fernandez, Pepe Jaimes
Koprodukcija: šokio trupė „Dame de Pic“
Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Padėka: Anne’ai Nicolle’ei, Nerinai Cocchi ir Vilmai Piltrinaitei
Premjera: 2021 m.
Trukmė: 50 min.
Pirmieji žmonės buvo klajokliai. O kokia paskutiniųjų lemtis? „Prarasti / Namai toli nuo namų“ pasiūlo prieglobstį aštuonioms būtybėms, kurių takas veda į praradimą ir užmarštį. Čia yra namai, kur trumpam susitikusios jos dalijasi istorijomis apie savo kilmę bei kelius, čia įvyksta ta akimirka, kai kiekviena pasaulio dalis atsiskleidžia kaip dygsnis žmonijos audinyje. Besirūpindamos bendruomene, kurios nelegaliomis viešniomis tapo, šios būtybės patiria didžiulį džiaugsmą. Prisiminimo veiksmas kaip susitikimo forma, užmarštis – laisvės išraiška. Jos – pabėgėlės iš svetur, greitai keliausiančios toliau, palikdamos pėdsakus, kuriais šokti ateis jau kiti. Bet šiandien jos čia.
Kūrinys trykšta gaivališka „Auros“ trupės šokėjų energija, jaunatviška ir organiška jų jėga virsta vieninga unikalia kalba. „Mano tikslas – ne didingas pasirodymas, o nuodugni trapumo ir neįtikėtinai mažų dalykų studija, kurioje bendram darbui susitinka individualios esybės“, – tvirtina choreografė K. Ponties.
Scenoje – aštuoni šokėjai, kiekvienas iš kitos šalies: Meksikos, Australijos, Prancūzijos, Italijos, Lietuvos, Japonijos, Albanijos, Korėjos. Jie – skirtingų kultūrų interpretatoriai, ir jautrūs skirtingai. Siekdama kuo turtingesnės kolektyvinio darbo patirties, K. Ponties meninėse kolaboracijose su partneriais iš visos Europos, Afrikos, Rusijos ir Azijos visada skatina šokėjus tirti savo gimtąją kultūrą ir kalbą, formuoti unikalų prasmės bei istorijos suvokimą, o tai galiausiai padeda jiems atrasti savitą braižą. „Jungtys gimsta dirbant su asmenybėmis, kiekviena kurių autentiškai bando įprasminti jau egzistuojančias kalbas: garsus, žodžius, gestus, spalvas, pasaulio pliūpsnius. Tai – medžiaga transformacijoms“, – sako kūrėja.
Gyvi sutvėrimai gali prisiminti, jog kartais, norint gyventi kartu, versti ir perrašyti pasaulį savyje, pirmiausia reikia pamiršti.
Karine Ponties
Kompanijos ,,Dame De Pic“ Meno vadovė, choreografė, atlikėja, Karine Ponties yra sukūrusi daugiau nei 40 šokio spektaklių, iš kurių spektaklis ,,Kiekviena kryptis yra Šiaurė“ ((originalo k. ,,Every Direction Is North“ (Apdovanotas Auksinės Kaukės prizu už geriausią šiuolaikinio šokio spektaklį Rusijoje)) , ,,Holeulone“ (Geriausias šokio spektaklis prancūzų kalba kalbančioje Belgijoje) ir ,,Brutalis“ (laimėtas SACD prizas). Jos darbas yra apibūdinamas kaip absurdo nuojauta, tyrinėjanti intymumą, persipynusį su santykiais. Karine Ponties spektakliuose yra šokusi buvusi Kauno šokio teatro ,,Aura“ šokėja Vilma Pitrinaitė.

Informacija

Data:
17 spalio
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras