Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis „Mindaugas“

2019-11-22 18:30

Apie spektaklį
Režisierius – Nikolas Darnstädt (Vokietija)
Scenografė – Sina Manthey (Vokietija)
Kostiumų dailininkė – Laura Kirst (Vokietija)
Kompozitorius – Lukas Darnstädt (Vokietija)
Video projekcijų autorius – Jannik Schneider (Vokietija)

Spektaklis „Mindaugas“ – tai drąsus ir netikėtas žvilgsnis į lietuvių dramaturgijos ir teatro klasika tapusį Justino Marcinkevičiaus kūrinį. Jauna, ambicinga ir perspektyvi teatro kūrėjų komanda iš Vokietijos į žinomą istorinę poemą žvelgia nevaržoma išankstinių nuostatų ir stereotipų. Tai suprantama – nuo J. Marcinkevičiaus „Mindaugo“ pasirodymo praėjo lygiai penkiasdešimt metų, per kuriuos radikaliai pasikeitė ne tik politinis kontekstas, bet ir teatro kalba.
Akivaizdu, kad per tą laiką „Mindaugas“ netapo tik chrestomatiniu dramos veikalu. Sulig kiekvienu nauju pastatymu „Mindaugas“ atgyja iš naujo, priversdamas mus stoti į nepatogią akistatą su savimi, su savo istorija ir praeities vaiduokliais.Spektaklyje J. Marcinkevičiaus tekstas naudojamas visiškai laisvai, kūrybiškai įpinant autentiškus su įvairiais Lietuvos žmonėmis darytų interviu fragmentus.

Spektaklio režisierius Nikolas Darnstädtas, įkvėptas J. Marcinkevičiaus „Mindaugo“, ieškojo šios pjesės atgarsių šiuolaikinėje Lietuvoje. Kas šiandien tūlam lietuviui yra tėvynė? Iš kur kyla stipraus lyderio ilgesys? Kokios praeities žaizdos mums trukdo judėti pirmyn? Iš ko susideda tauta? Ką išgyvena ir jaučia paprastas eilinis žmogus?

“Spektaklis nebus apie karalių Mindaugą, bet apie MINDAUGĄ-  – simbolinę figūrą, tautos vadą, apie pirmąjį tikrąjį lietuvį, kuris nacionalistine šviesa vis dar uždega stiprios tėvynės tebeieškančių lietuvių svajas. Spektaklis – ne apie pirmąjį ir paskutinį Lietuvos karalių, kuris kaip teigia šaltiniai, ne mažiau nei visuomeninės, troško ir asmeninės galios. Spektaklyje bus kalbama apie Mindaugą kaip tautiško idealo ir nacionalinių vizijų projekciją”, – teigia režisierius.

Šis „Mindaugo“ pastatymas nėra tik įprasta šiuolaikinė sceninė interpretacija. Tai – spektaklis-komentaras, diskusija ar net ginčas su romantizuota praeitimi, su dramos tekstu, su teatro tradicija, mitologija, nusistovėjusiomis estetikos ir etikos normomis. Tai spektaklis – provokacija, veikiantis žiūrovą visais pojūčių kanalais. Savo gigantiška scenografija, pribloškiančiu atlikimu, muzikos ir vaizdo derme „Mindaugas“ nuo pat pirmųjų scenų įtraukia į keistą, užburiantį ir pirmapradį teatro magijos pasaulį.

Pasak režisieriaus, „Mindaugas yra daug kas, bet visų pirma jis yra idėja. Šią idėją mes ir norime pristatyti”.

Informacija

Data:
2019-11-22
Laikas:
18:30
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras