Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis “Už durų”

2018-11-18 18:00

Virgilijus Veršulis

Vienos dalies spektaklis

Režisierė – Inga Jarkova

Dailininkė – Roma Gilė

 

VAIDINA:

Senis – Juozas Bindokas

Emė  – Inga Jarkova, Monika Šaltytė

 

Kamerinėms erdvėms skirtą spektaklį „Už durų” Šiaulių dramos teatre pristato debiutuojanti režisierė Inga Jarkova. Jauna G. Padegimo auklėtinė žiūrovams pateikia subtilų pasakojimą apie žmonių poreikį bendrauti ir negebėjimą susikalbėti.  V. Veršulio pjesė „Už durų” 2007 m. tapo nacionalinės dramaturgijos festivalio „Versmė” favorite. Ši pjesė kartu su „Žalčio siuita“ ir „Lifte”  sudaro savotišką draminį triptiką, pratęsiantį Kazio Sajos parabolinės dramos tradiciją.

Pjesės autoriaus Virgilijaus Veršulio vardas gerai žinomas tiems, kas seka šiuolaikinės lietuvių dramos pulsą. Naujosios lietuvių dramos kontekste jo pjesės išsiskiria draminės situacijos neįprastumu bei žanriniais ieškojimais. Ne išimtis ir pjesė „Už durų”, kurią originaliai interpretavo jauna režisierė, Klaipėdos universiteto absolventė, Inga Jarkova.

Spektaklyje du skirtingų kartų žmonės bendrauja per neatsidarančias duris. Pjesės siužetą sudaro savo durų niekada neatidarančio Senio ir laiptinėje apsigyvenančios jo sūnaus mylimosios Emės dialogas. Pamažu besivystantis vienas kitam svetimų žmonių suartėjimas tarsi žada laimingą finalą, bet, kaip dažnai atsitinka, durys atsidaro per vėlai… Jaunatviškas debiutuojančios režisierės stilius ir patyrusio aktoriaus Juozo Bindoko meistrystė akimirksniu įtraukia į daugiaprasmį dviejų žmonių išlikimo ir atsivėrimo aktą.

„Už durų” – puikus pasirinkimas originalios lietuviškos dramaturgijos, šviežaus režisūrinio braižo ir subtilios aktorystės pasiilgusiems žiūrovams.

Premjera 2012 m. rugpjūčio 24 d.

Spektaklio trukmė – 1 val. 10 min.

Informacija

Data:
2018-11-18
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatro Mažoji salė