Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Susitikimas su gamtos filmų kūrėju Valdu Mikolaičiu

spalio 2 16:30 - 17:30

Spalio 2 d. 16.30 val. Šiaulių jaunųjų gamtininkų centre vyks susitikimas su gamtos filmų kūrėju Valdu Mikolaičiu. Autorius net du kartus yra pelnęs prestižinę Petro Abukevičiaus premiją už filmus apie gamtą.

Kasmetinę Petro Abukevičiaus premiją 1998-aisiais įsteigė Aplinkos ir Kultūros ministerijos ir Lietuvos televizija garsiam režisieriui ir operatoriui, gyvosios gamtos dainiui Petrui Abukevičiui atminti ir siekiant skatinti tęsti jo misiją – kurti filmus apie gamtą

Pirmą kartą premija Valdui Mikolaičiui skirta už filmą „Pavienės bitės“ 2013 metais. „Pavienės bitės“ – tai intriguojantis trijų dalių pasakojimas apie šių bičių biologiją, namų kūrimą ir rūpinimąsi savo palikuonimis. Pasidomėjus, kur slypi sėkmės paslaptis, pripažinimą pelnęs šiluviškis teigia, kad esmė – paprastume. Pagrindinis jo tikslas buvo sukurti informatyvų filmą, kuris, be kita ko, būtu ir patrauklus. O esminė paskata – Lietuvoje trūksta įdomių filmų apie gamtą, kurie galėtų būti atsvara amerikietiškai produkcijai.

Antrą kartą sėkmė Valdui Mikolaičiui nusišypsojo 2018 metais, geriausiu filmų apie gamtą pripažintas filmas „Vorų ratilinis“. Sukurti šį filmą buvo tikras iššūkis filmo autorius prisipažino, kad bandydamas nufilmuoti tinklus pinančius vorus ne kartą patyrė fiasko: „Bandymų buvo ne vienas, bet šį kartą pasiryžau ir naktimis, nuo 10 valandos vakaro iki 5 valandos ryto, stebėdavau, ką vorai veikia. Buvau didžiai nustebęs dėl to, ką pamačiau. Filmu norėjau atkreipti dėmesį į vorus, kad žmonės žinotų ir nebijotų“

Valdas Mikolaitis yra sukūręs ir daugiau filmų gamtos tema, labiausiai jį traukia mikro pasaulis. Tikėsimės, kad susitikimo su žiūrovais metu jis atskleis paslaptį – kaip sukurti gerą filmą apie gamtą.

Renginys skirtas Pasaulinei gyvūnijos dienai paminėti. Projektas „Žalias kinas“.

Informacija

Data:
spalio 2
Laikas:
16:30 - 17:30
Renginys kategorija: