Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Užgavėnės prie Žaliūkių vėjo malūno

13 vasario 15:00 - 19:00

Vasario 13 d. 15–20 val. Žaliūkių malūnininko sodyboje (Architektų g. 73) prisiminsime senąsias Užgavėnių tradicijas.
Laukiame Jūsų su kaukėmis (senovėje buvo tikima, kad tik tas, kuris po Užgavėnių kauke liks neatpažintas, tais metais tikrai bus laimingas) ir gera nuotaika, o muziejaus gaspadinės visus kaukėtus pavaišins gardžiais blynais. Jei sotūs būsime per Užgavėnes, tai sotūs būsime ir visus likusius metus!

Morę į dausas išlydėsime 19 val.
Užgavėnės – viena linksmiausių ir archajiškiausių lietuviško kaimo švenčių, išlaikiusių senąsias agrarinės magijos tradicijas, žyminti paskutinę žiemos mėsiedo dieną ir artėjantį pavasarį. Seniau Užgavėnėse žmonės vaikščiojo iš namų į namus, dainavo sodybose, bendraudami su kaimynais ir jiems linkėdami gerų dalykų. Linksmintasi iš širdies – važinėta rogėmis, rengtos žirgų lenktynės, laistytasi vandeniu, suptasi.

Kaip ir per visas kalendorines šventes, taip ir per Užgavėnes mūsų protėviai spėdavo orus: sausa – pavasaris be lietaus, saulėta – geras javų derlius, snyguriuoja – geras linų derlius. Kai kurie šios šventės papročiai nesikeičia jau tūkstančius metų, kiti buvo pamiršti, pritaikyti prie laikmečio aktualijų.

Apsilankiusių sodyboje neskirs scenos rampa – visi būsime dalyviai. Kviečiame prisiminti senąsias Užgavėnių vaikštynių tradicijas, kai buvo būtina aplankyti ir artimiausius, ir tolimesnius kaimynus linksmai ir sočiai užsigavėti.
Juk sakoma: „Mes užsigavėsim, tegul užsigavi mūsų bėdos ir nelaimės“.

Informacija

Data:
13 vasario
Laikas:
15:00 - 19:00
Renginys kategorija:

Vieta

Žaliūkių vėjo malūnas