Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

XXII tarptautinis džiazo muzikos festivalis „Šiauliai jazz 2023“. Antroji diena

2023-11-17 19:00

XXII tarptautinis Šiaulių džiazo festivalis „Šiauliai jazz 2023“ persikėlė į rudenį, kada audringa vasara su pop muzika ir dideliomis scenomis keliauja taip pat į sales, o tie, kas pasiilgę rimtos ir melodingos džiazo muzikos gali susirinkti kaip bendruomenė po vienu stogu ir jausti tai kas dabar vadinama PULSU! Nepaprasta savaitgalio pradžia – 11.17 ir 22 festivalis Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje. Su natų knygos pristatymu pažengusiems gitaristams! Ją 18:00 val. pristatys šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“, „Vilnius JJazz Ensemble“, „Reinless“ narys, Ritminės muzikos katedros vedėjas bei docentas Vilniaus kolegijos menų fakultete. Ir tai ne mistika, o švietimas. Jums reikia tuos stebuklus išgirsti.

APIE KOLEKTYVUS

„geck“ (Lietuva, Šiauliai)

Instrumentinė grupė iš Šiaulių (nes mes patriotai), kurioje groja: Justas Totilas (gitara), Žygimantas Daujotas (bosinė gitara, vokalas), Skomantas Ostašenkovas (būgnai).

Kaip grupė, „geck“ pirmą kartą pasirodė 2021 metais „Šiauliai gyvai“ festivalyje. Grupė greitai išpopuliarėjo renginiuose Šiauliuose ir kituose miestuose ir netrukus pasirodė tokiuose konkursuose kaip „Garažas ‘23“ Tamsta Klube, Vilniuje, bei Šiaulių „Polifonijos“ organizuotame konkurse „Interpo ‘23“, kur užėmė pirmąją vietą, o Menų fabriko Loftas organizuotame konkurse „Novus ‘23“ pasiekė pusfinalį. Kolektyvas atlieka įvairaus pobūdžio bei žanro muziką, nors programoje daugiausiai vyrauja instrumentiniai jazz fusionpunk jazz stiliaus kūriniai, koncertuose taip pat galima išgirsti funkbliuzoregio bei progresyvaus roko elementų. „geck“ repertuare skamba tiek savos kūrybos, tiek ir aranžuoti kūriniai.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=X6I19Z_Pm-g&t=113s&ab_channel=geck

Prano Kentros kvartetas (Lietuva, Latvija)

Pranas Kentra – gitara, kompozicijos
Jievaras Jasinskis – trombonas
Artūrs Duckis – bosinė gitara
Domantas Razmus – mušamieji

Galbūt dėl spalvingų kvarteto muzikantų muzikinių kelių, patirties ir lankstumo muzikoje, kvartetas meistriškai laviruoja tarp muzikos žanrų bei stilių: nuo tam tikro lengvumo, ironijos sudėtingesnės muzikos rėmuose, Bill Frisell’inio bliuzinio skambesio, bliugraso, taip pat roko įtakos džiaze, link šiuolaikinių ritmų tendencijų (mikroritmų, sudėtinių metrų, poliritmų) bei laisvos improvizacijos.

Pranas Kentra – be kitų įvairaus žanro projektų yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“, „Vilnius JJjazz Ensemble“, „Reinless“ narys, Ritminės muzikos katedros vedėjas bei docentas Vilniaus kolegijos menų fakultete.

Jievaras Jasinskis – pernai apdovanotas „Vilnius Jazz“ festivalio prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui, nes yra vienas aktyviausių kompozitorių ir aranžuotojų Lietuvoje bei puikus trombonininkas, kuriantis ir buriantis didelių sudėčių autorinės muzikos projektus. Jievaras Jasinskis yra daugumos projektų dalyvis ir „Vilnius JJazz Ensemble“ vadovas.

Artūrs Duckis – gimė Latvijoje, baigė klasikinę gitarą Daugpilio muzikos mokykloje. Atvažiavo į Vilnių 2019 m. studijuoti kontraboso specialybės į Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademiją. Artūrs Duckis groja su tokiais kolektyvais, bei atlikėjais kaip: Veronika ChiChi Quartet, Arkady Gotesman, Dmitrij Golovanov, Kęstutis Vaiginis, Musina Ebobise ir kt.

Domantas Razmus – šiuo metu yra vienas kviečiamiausių, aktyviausių ir kūrybingiausių būgnininkų Lietuvoje, kurį galima išgirsti „Improdimensijos“ koncertuose, „Vilnius Jjazz Ensemble“, „Reinless“ bei įvairiuose eksperimentiniuose, šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos projektuose.

Lorenzo De Finti Quartet (Italija)

Lorenzo De Finti – fortepionas
Stefano Dall’Ora – boso gitara
Alberto Mandarini – trimitas, flugelhornas
Marco Castiglioni – mušamieji

Lorenzo pradėjo groti pianinu būdamas penkerių, o viešai groti vienuolikos. Oficialias studijas jis pradėjo vadovaujamas maestro Remo Gelmini, o studijas baigė pas maestro Alberto Colombo Milano Giuseppe Verdi konservatorijoje. Lorenzo taip pat baigė tradicinės kompozicijos studijas ir gavo galimybę gilintis į džiazo improvizaciją su visame pasaulyje žinomais Maestro. Sante Palumbo ir Gil Goldstein „Jazz and Rock Inc.“ Monake (Vokietija) ir Berklio muzikos koledže Bostone. Dėl savo išskirtinės technikos ir meninės išraiškos, Lorenzo iškart buvo pripažintas žiniasklaidos ir pradėjo groti kai kuriose svarbiausiose Europos muzikinėse vietose. Specializuodamasis džiaze ir šiuolaikinėje muzikoje Lorenzo keliavo pirmyn ir atgal iš Europos į JAV, bendradarbiavo su tokiais svarbiais muzikantais kaip J. Gregg, B. Dameo, T. Robinson, S. Kimmons, D. Freemann, G. Goldstein, C. Vilchez, S. Hunt, Dany Martinez , T. Scottas, T. Dambley, Alexas Acuna, Ernestico Rodriguezas, Ericas Marienthalis, Frankas Gambale’as, M. Abramsas, The Harlem Gospel Singers, J. Bisonette ir daugelis kitų. 1999 m. muzikinė grupė „Lorenzo De Finti grupė“, įrašytas „BEYOND THE DESERT“ su kviestinėmis žvaigždėmis perkusininku Alexu Acuna ir sakso grotu Ericu Marienthalu.

Daugelio televizijos reklamų („Reebok“, „Sharp“, „DeAgostini“, „Opel“, „Mercedes Benz“) televizijos laidų („Genius-Rete 4“, „Lo stivale delle meraviglie-Canale 5“, „La macchina del tempo“, „Cento vetrine“, „Streghe“, „Marte e Venere“) kompozitorius ir prodiuseris. Jis dirba Italijos TV tinkle RAI ir Mediaset, Šveicarijos TV tinkle RSI ir Ispanijos TV tinkle TVE, taip pat kuria muziką įvairioms radijo stotims. „WE LIVE HERE, siuita džiazo kvartetui“ yra pirmasis Lorenzo akustinio kvarteto albumas, kurį išleido Norvegijos leidykla Losen Records (www.losenrecords.com). Didelis pasisekimas, populiariausių atsisiuntimų albumas Norvegijos ir Kanados iTunes oficialiuose atsisiuntimų sąrašuose, atsiliepimai iš viso pasaulio ir daugybė koncertų visoje Europoje, Italijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Anglijoje kt. Kartu su projektu „Scena Musica“ Lorenzo realizuoja ir dalyvauja gyvo garso muzikinio teatro koncertuose, tokiuose kaip BLUES POINT, BEATLES!, CROSSROADS, REPLAY ir NOEL su 45–50 metinių pasirodymų. Grupės muzikinis vadovas ir muzikos bendraautoris Williamo Shakespeare’o teatro kūriniui „La Dodicesima Notte“ (Dvyliktoji naktis), kurį režisavo F. Brancialroli su vokaliste Rita Pavone ir aktoriumi Renzo Montagnani Veronos romėnų teatre. Italijoje, Ispanijoje (M.I.T., Madridas), Šveicarijoje ir Vokietijoje Lorenzo rengia seminarus ir meistriškumo kursus apie fortepijono ir klavišinių parodų atlikimą ir techninius aspektus. Šiuo metu Lorenzo rengia savo džiazo ir klasikos radijo laidą „Rete Due“ Lugane, interviu su daugeliu svarbių muzikantų ir muzikologų bei komentuoja gyvus koncertus.

Daugiau: https://lorenzodefinti.com/

Renginio trukmė: ~3 val. (su pertauka).

Klaipėdos džiazo orkestro Combo grupę pristato: Klaipėdos miesto savivaldybė, Klaipėdos džiazo orkestras

Informacija

Data:
2023-11-17
Laikas:
19:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių kultūros centro Didžioji koncertų salė (Aušros al. 31)