Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/ryzenina/domains/siauliugidas.lt/public_html/wp-content/themes/colormag/functions.php on line 74
10 -osios Žmonų nešimo varžybos - Šiaulių gidas
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

10 -osios Žmonų nešimo varžybos

2016-10-08 15:00

Spalio 8 dieną 15 00 val. aplink Šiaulių areną jau dešimtąjį kartą bėgs vyrai, kurie visais įmanomais ir neįmanomais būdais 314 m. ilgio trasoje neš savo mylimąsias, drauges, artimąsias, klasiokes ar kitas moteris. Svarbiausia šių varžybų taisyklė – vyras aplink areną kuo greičiau turi nešti savo numatytu būdu moterį, kuri neprivalo būti jo žmona. Nugalėtojais taps greičiausiai šią užduotį įvykdžiusi pora.

Varžybų prizinis fondas – 300 eurų. Jis bus atitinkamai išskirstytas poroms prizininkėms. Nugalėtojai ir prizininkai taip pat bus apdovanoti rėmėjų prizais. Pirmųjų 15 užsiregistravusių porų laukia maloni staigmena –  du bilietai į tą patį vakarą vyksiantį garsios ir viso pasaulio pripažinimo užsitarnavusios amerikiečių atlikėjos Suzi Quatro koncertą!

Praėjusiais metais žmonų nešimo varžybose nugalėtojais tapo marijampoliečių pora Vytautas ir Neringa Kirkliauskai.

Ar atsiras pora pajėgi pagerinti rekordą?

Kaip ir kasmet varžybų organizatoriai tikisi, kad oro sąlygos bus palankios dalyviams ir jie turės realių šansų pagerinti rekordą, kuris priklauso Gedimino Kučinsko ir Samantos Chrapan porai. Geriausias varžybose užfiksuotas laikas kol kas yra 1 minutė, 00 sekundžių ir 42 šimtosios.

Varžybų šaknys – Suomijoje

Žmonų nešimas, kaip linksma pramoga, gimė Suomijoje. Tokios varžybos pirmą kartą buvo surengtos Sonkajarvi miestelyje. Ten nuo 1992 metų vyksta kasmetinis pasaulio žmonų nešimo čempionatas. Geriausi šių varžybų pasiekimai fiksuojami Gineso rekordų knygoje. Šios varžybos turi istorines ištakas Suomijoje – buvo įprasta, jog vyrai, nusižiūrėję merginą kitame kaime, pagrobdavo ją ir bėgdami parsigabendavo namo. Lietuviai taip pat turi savas tradicijas: per tiltą pernešta nuotaka simboliškai tarsi pernešama į naują gyvenimo etapą.

Svarbu nepažeisti taisyklių – nešama moteris privalo būti ne jaunesnė kaip 17 metų, ir turi sverti ne mažiau 49 kg. Privaloma išankstinė registracija. Labai svarbi varžybų taisyklė – gera nuotaika. Tiesa, išradingumui ir sumanumui ribų nenustatyta, vyras moterį aplink areną gali nešti bet kokiu būdu, tačiau neleidžiama naudoti nešimą lengvinančių įtaisų. Už kiekvieną moters prisilietimą prie žemės porų laukia 15 sekundžių bauda.

Įprasti nešimo būdai. Galbūt išrasi naują?

Paprastai vyrai naudoja kelis žmonų nešimo būdus: ant nugaros, ugniagesių būdą (per petį) ir estiškąjį būdą (moteris kaba žemyn galva kojas permetus per vyro pečius ir apkabinusi vyrą per liemenį).

Varžybų istorija

Pirmąkart žmonų nešimo varžybos surengtos 2007-aisiais. Jas surengti sugalvojo šiaulietis orientacininkas, dviratininkas Svajūnas Ambrazas. Tuomet į varžybas užsiregistravo 19 porų, o laimėtojais tapo šalies orientavimosi sporto čempionas su žmona Aine, distanciją įveikę per 1,14 min.

Kiekvienais metais varžybomis susidomėjimas auga ir tai tampa gražia tradicija šeimoms, draugams.

Registracija vyksta susisiekus su kontaktiniu asmeniu:

Mantas Radavičius

Mob. Tel. 868733129

El. paštas mantas@siauliuarena.lt

Informacija

Data:
2016-10-08
Laikas:
15:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių arena

Parašykite komentarą