Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Gedulo ir vilties diena

2019-06-14 12:00 - 19:00

Gedulo ir vilties diena Lietuvoje minima dėl skaudžių 1941 m. birželio 14 d. masinių Lietuvos piliečių trėmimų. „Birželio 14 dieną minime kaip Gedulo ir vilties dieną. Gedulo – nes per vienuolika trėmimo metų į atokiausias Sibiro vietoves buvo ištremti arba įkalinti šimtai tūkstančių lietuvių, iš kurių šimtus pakirto nežmoniškos gyvenimo sąlygos. Vilties – nes tik viltis ir tikėjimas, kad kada nors sugrįš į Lietuvą, išgyvenusiems tremtiniams padėjo ištverti šį žiaurų laikotarpį. Todėl organizuojamais renginiais norime pagerbti ir tuos, kurių netekome, ir tuos, kurie išgyveno visus žiaurumus. Negalime šių tragiškų įvykių užmiršti – tai ne tik skaudi mūsų istorija, tai mūsų tautos dvasinės stiprybės įrodymas“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Pagerbti nukentėjusiuosius tautiečiai kviečiami jau 11.59 val. Visuotine tylos minute, kuri Lietuvoje skelbiama jau trečią kartą.

Nuo 13 val. prie Turizmo informacijos centro (Vilniaus g. 213) jau antrą kartą Šiauliuose vyks projekto „Misija Sibiras“ organizuojama atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“, kurios metu bus skaitomi 10 000 tremtinių ir politinių kalinių vardai bei likimai. Renginys truks iki 23 val., kol bus perskaitytas paskutinis vardas, o prie skaitymų prisidėti galės kiekvienas norintis.

Visgi svarbiausiu Gedulo ir vilties dienos akcentu taps 16.30 val. prie geležinkelio rampos vyksiantis minėjimas „Išgyvenę istoriją“. „Minėjimą organizuojame prie geležinkelio rampos, nes tai vieta, iš kurios anuomet į tremtį pajudėjo žmonių prigrūsti vagonai. Todėl kasmet čia atnešame atminties puokštes ir žvakes, o minėjimo dalyvius kviečiame atsineštomis gėlėmis papuošti čia esančią tvorą. Renginiui pasibaigus į Ginkūnų kapines, Sukilėlių kalnelį ir Savanorių kapus bus nuvežtos tremtiniams skirtos gėlių puokštės“, – kalba Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė.

Minėjimo metu apie tragiškus birželio 14-osios įvykius kalbės Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos atstovai, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyviai, o muzikinius kūrinius tremtiniams skirs Šiaulių kultūros centro choras „Tremtinys“ (meno vad. R. Pečeliūnas) ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos kamerinis ansamblis (mokyt. M. Minčiūnienė).

18 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3) vyks šv. Mišios, o po jų – Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas, kuriame dalyvaus Rosana Štemanetian (sopranas), Oksana Auškalnytė (altas), Tadas Jakas (tenoras),Vilius Trakys (bosas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vad. T. Ambrozaitis) ir Šiaulių kamerinis orkestras (meno vad. R. Šumila).

PROGRAMA

BIRŽELIO 14 D. 

11.59 val. Visuotinė tylos minutė

1323 val. Atminties akcija „Ištark, išgirsk, išsaugok“
Organizatoriai: Labdaros ir paramos fondas „Jauniems“, Šiaulių kultūros centras
Prie Turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213

14.30 val. Lietuvos ypatingojo archyvo parengtos parodos „Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracija ir jos signatarai“ pristatymas
Organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejusPartneriai: Lietuvos ypatingasis archyvas, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga
Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74

16.30 val. Gedulo ir vilties dienos minėjimas „Išgyvenę istoriją“
Organizatorius – Šiaulių kultūros centras
Geležinkelio rampa

17 val. Koncertas romų genocido aukų atminimui – muzikinė pjesė „SAMUDARIPEN. Mergaitė iš vagono“
Dalyvauja Erikas Klincevičius, Judita Leitaitė, romų atlikėjas Ištvanas Kvik, ansamblis „Sare Roma“, „Rakija Klezmer Orkestar“, Giunter Light kvintetas, perkusija: Arkadijus Gotesmanas
Organizatorius – Romų integracijos centras
Koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140

18 val. Šv. Mišios
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

18.30 val. Koncertas, skirtas Gedulo ir vilties dienai
Dalyvauja Rosana Štemanetian (sopranas), Oksana Auškalnytė (altas), Tadas Jakas (tenoras),Vilius Trakys (bosas), Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ (meno vadovas Tomas Ambrozaitis), Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas Ričardas Šumila). Diriguoja Tomas Ambrozaitis
Organizatorius –  Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3PARODOSBirželio 3–30 d. Spaudinių paroda „Dienos Sibiro toliuose“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyrius,Aido g. 27 

Informacija

Data:
2019-06-14
Laikas:
12:00 - 19:00
Renginys kategorija: