Šiauliečiai ir miesto svečiai jau laukiami antrajame renginių ciklo „Kiemai“ renginyje „Patirtys, kurias paveldime“ birželio 8 d. 17.30 val. bulvare prie Architektų g. 18C. Šį kartą diskusijoje dalyvaus aktorius, knygų autorius Mariaus Repšys ir poetas, dramaturgas Mindaugas Nastaravičius.
Pirmoji diskusija „Pietinia istorijas i žmones“ viename iš Šiaulių miesto Pietinio rajono kiemų vyko gegužės 16 d. Jos metu istorijomis ir atsiminimais apie Pietinio rajono kultūrinį ir kiemų gyvenimą dalijosi Rimantas Kmita ir Remigijus Ruokis.
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (toliau ŠAVB) 2019 metų pavasarį pradėto novatoriško projekto „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija“ pirmasis renginys sulaukė ne tik kiemo, kuriame vyko diskusija, gyventojų dėmesio, bet ir nemažo būrio šiauliečių aktyvaus susidomėjimo.
Pasak pirmojo renginio dalyvio poeto, prozininko, literatūros kritiko R. Kmitos, šią ŠAVB idėją jis palaikė iš pat pradžių: Ši idėja visiškai sutapo ir su mano idėjomis. Reikia kažkaip fiksuoti paprastų žmonių istorijas, kasdienybę, nes tokie dalykai labai greitai dingsta. Kalba, gyvenamųjų rajonų papročiai, kiemų „ritualai“ yra vertingi ir norėtųsi paraginti žmones neišmesti visų tų istorijų ir prisiminimų. Žmonės dažnai nori visu tuo dalytis, bet niekas nepakviečia jų tą padaryti.
Renginių ciklu „Kiemai“ ŠAVB nusprendė paskatinti žmones, paprastus daugiabučių gyventojus pradėti dalytis tomis istorijomis, išklausyti ir atgaivinti prisiminimus, kuriuose atsiskleidžia kiemų kultūros savitumas. Knygos „Pietinia kronikas“ autorius pažymėjo, kad tokie literatūriniai, diskusijų tipo kultūriniai renginiai daugiabučių kiemuose, kultūros „atnešimas“ žmonėms į kiemus yra unikalus ir naujas dalykas, galintis pasiteisinti: Man atrodo, kad žmonės dažnai galvoja, kad jei jiems neįdomi kultūra, tai kultūriniai renginiai taip pat nebus patrauklūs. Bet iš savo patirties žinau, kad kai nueini pas juos, į literatūrai visiškai netradicines erdves su tekstų skaitymais, tai kartais žmonės pamato, kad gal visgi įdomi ir ta literatūra, ir knygos, ir kultūra. Tiesiog reikia rasti tinkamą būdą prie jų prieiti.
Pavasarį, vasarą ir rudens pradžioje vykstančiuose kiemų dialoguose dalyvauja populiarūs ir Lietuvoje žinomi žmonės. Organizatoriai tikisi, kad šis projektas, kuriame bendradarbiauja miesto įstaigos ir bendruomenės, galėtų tapti dar viena Šiaulių vizitine kortele.