Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis „Vardan tos…”

2019-11-23 18:00

pagal Petro Vaičiūno dramą PATRIOTAI

Dviejų dalių satyrinis groteskas

Režisierius – Aidas Giniotis

Kompozitorius – Vytautas Leistrumas

Scenografė ir kostiumų dailininkė – Ramunė Skrebūnaitė

VAIDINA:

Liuba – Inga Norkutė

Liucija – Inga Jarkova, Martyna Gedvilaitė

Ona – Eglė Stanišauskaitė

Napoleonas Lietuvis – Aurimas Pintulis

Petras Velykis – Aurimas Žvinys

Jotautas Kristautas – Aidas Matutis, Anicetas Gendvilas

Paulius Labutis – Sigitas Jakubauskas

Henrikas Zauerzeinas – Anicetas Gendvilas, Eimantas Bareikis

Giedotojai – Severinas Norgaila, Danguolė Petraitytė, Dalius Jančiauskas

 

 

Petras Vaičiūnas (1890 07 11–1959 06 07) – poetas, dramaturgas, vertėjas, vienas žymiausių lietuviškojo repertuaro kūrėjų tarpukario Lietuvoje (parašė daugiau kaip 20 dramų). Į teatrą žiūrėjo kaip į pilietinio ir moralinio auklėjimo priemonę, savo veikaluose gvildeno aktualias tautines, socialines ir moralines problemas, kūrė psichologiškai pagrįstus personažus, Jo dramoms, nepaisant kritiškos tikrovės analizės, būdinga gyva reakcija į laikmečio aktualijas, dinamiškas veiksmas, šmaikštūs dialogai.

Drama ,,Patriotai“, parašyta 1926 metais ir tais pat metais pastatyta Valstybės teatre (Kaune) legendinio režisieriaus Boriso Dauguviečio, ilgai repertuare neišsilaikė, nes nepatiko valdininkams. 1954 metais komediją pervadinęs „Ekscelencijos“ mėgėjiškai pastatė aktorius Balys Lukošius. Drama buvo panaudota ir kaip LRT kino filmo scenarijus 1980 metais. Paskutinysis pastatymas teatro scenoje 2008 metais režisieriui Jonui Vaitkui pelnė Auksinį scenos kryžių. O 2016 metų žiemą Lietuvos kino teatruose pristatoma dramaturgo, žurnalisto bei scenaristo Mindaugo Nastaravičiaus filmo premjera – komedija „Patriotai“, sukurta Petro Vaičiūno to paties pavadinimo pjesės „Patriotai“ motyvais.

2016 metais sukanka kaip tik 90 metų nuo dramos parašymo ir pirmojo pastatymo. Įdomiausia, kad situacija nedaug tepasikeitė, nuo tos kuri buvo susiklosčiusi pokario Lietuvoje. Pasikeitė tik partijų ir institucijų pavadinimai, antiherojų pavardės. Ir šiandien žmonės piktinasi korumpuotais valdininkais, pseudopatriotiška valdžia, įstatymais su spragomis, kurios leidžia klestėti kyšininkavimui, piktnaudžiavimui. Šiuolaikinė interpretacija, veikėjų atpažįstamumas žiūrovui leistų ne tik pasijuokti, bet ir pažadintų pilietinę sąžinę.

Režisierius Aidas Giniotis daug neatvirauja, bet sako, kad spektaklis bus gerokai kitoks, netgi drastiškas, truputį liūdnas, truputį šmaikštus. Jis bus skirtas suaugusiems, t.y. tinkamas asmenims nuo 14 metų.

Informacija

Data:
2019-11-23
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras

Parašykite komentarą