Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis „Planeta EGO“

30 spalio 18:00

Pagal Francą Kafką
Režisierius ir inscenizacijos autorius – Nikolas Darnstädt
Kompozitorius – Lukas Darnstädt
Scenografijos ir kostiumų dalininkė – Daniela Zorrozua
Dailininkės asistentė – Margarita Hoffmann
Video menininkas – Oliver Rossol
„Planeta EGO“ – įspūdingas kiną ir teatrą apjungiantis kūrinys, inspiruotas Franco Kafkos kūrybos ir pastarųjų metų įvykių. Tai, ką publikai siūlo spektaklio kūrėjai yra sunkiai nusakoma įprastais teatriniais terminais. Šiaulių publikai jau pažįstamas režisierius Nikolas Darnstädt kiekvienu savo darbu siekia naujai pažvelgti į nusistovėjusias teatrinės estetikos normas – šį kartą jis tarsi „perkelia“ teatrą į kiną ir žiūrovus kviečia į naujus  potyrius atveriantį kino spektaklį. Pirmoje dalyje (pagal F. Kafkos apysaką „Pilis“) publika išvys iš anksto teatre nufilmuotą kino filmą, o antroji dalis (kurta pagal romaną „Amerikoje“) kvies žiūrėti gyvai scenoje atliekamą spektaklį.
 „Planeta EGO“ yra išradinga F. Kafkos kūrinių sceninė adaptacija, turinti fantastikos, magiškojo realizmo, vokiškojo ekspresionizmo elementų su vampire ir film noir estetikos prieskoniu. Kartu tai neįtikėtinai ryškus, dinamiškas, savo vaizdiniais ir sceniniais sprendimais pribloškiantis pasakojimas apie šiuolaikinę visuomenę – tariamai tolimą, o iš tikrųjų, visai šalia mūsų egzistuojančią Planetą EGO
Pagrindinė spektaklio tema – iki radikalių narciziškų formų išaugęs individualizmas, kuris XXI. amžiuje tapo ne menkesne kompleksiško išnaudojimo sistema, nei XX a. distopijose pavaizduotas individų unifikacijos ir kontrolės mechanizmas. Kraštutinis savęs realizavimo poreikis, savipakankamumas, nesiskaitant su kitu, narcisizmas, pasak režisieriaus, tiesiog stumia jaunus žmones į desperaciją. Spektaklio kūrėjai klausia, ar šiandieninis individualizmas netampa mūsų pačių kalėjimu, kuris yra dar sudėtingesnis ir dar labiau manipuliacinis nei Orwello ar Huxley aprašytos diktatūros.
Šiandien, pandemijos akivaizdoje, aiškiai pasimatė pasaulyje vis dar egzistuojantys socialiniai skirtumai, turtingesnių šalių noras „nematyti kitų“ ir bendruomeniškas iniciatyvas užgožiantis merkantilistinis mąstymas. Spektaklis kalba apie kiekvieno individo asmeninę atsakomybę ir galimybę keisti, įtakoti pasaulio tvarką. Centre – šimtmečius besitęsianti evoliucija link (post)modernaus žmogaus. Kaip iš kontroliuojamos visuomenės pereinama prie individualizmo labirinto, paremto „kito“ baime ir nesolidarumu?
„Planeta EGO“ kalba apie klaidžiojimą, ieškojimą be tikslo „bandant patekti į pilį“, apie EGO tuštumą ir neįmanomumą, kurį bandome užpildyti desperatiškomis savojo Aš paieškomis. Turinio, formos ir medijų lydinys šiame kino spektaklyje tarsi siūlo dar vieną XXI a. distopijos versiją – visiškai fiktyvų vaizduotės pasaulį, keistą meninę visatą, po kuria iš tiesų ir slepiasi realieji dabartinės tikrovės pavidalai.
Tai jau antras jauno teatro režisieriaus iš Vokietijos Nikolo Darnstädt darbas Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. 2019 m. jis drąsiai ir šiuolaikiškai interpretavo garsiąją Just. Marcinkevičiaus dramą-poemą „Mindaugas“.
Numatoma premjera – 2021 m. spalio 30 d.

Informacija

Data:
30 spalio
Laikas:
18:00
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras