Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

Spektaklis „Pabandom dar kartą“ (Skerdynių Dievas)

17 gruodžio 17:00 - 18:00

€4 – €7

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas

Dailininkas-scenografas – Artūras Šimonis

Kostiumų dailininkė – Julija

Spektaklyje naudojama Jono Sakalausko muzika

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

VAIDINA:

Mišelis Ujė – Sigitas Jakubauskas

Veronika Ujė – Inga Norkutė, Danguolė Petraitytė

Anetė Rej – Monika Šaltytė

Alenas Rejis – Aurimas Žvinys, Dalius Jančiauskas

Garsios prancūzų dramaturgės Yasmina Reza pjesė „Skerdynių dievas“- pasaulinis hitas, atnešęs autorei daugybę prestižinių apdovanojimų. 2006 m. parašyta pjesė žaibišku greičiu išpopuliarėjo šiapus ir anapus Atlanto, o neseniai sulaukė inscenizacijos kino ekranuose (režisierius – R.Polianskis).

“Skerdynių dievas” –  šmaikšti, subtilaus humoro prisodrinta komedija, vaizduojanti gana buitišką ir daugeliui mūsų lengvai atpažįstamą situaciją. Vieną popietę susitinka dvi inteligentiškos poros aptarti tarp jų vaikų kilusias muštynes, kurių metu vienam berniukui buvo išmuštas dantis. Pradžioje mandagus ir civilizuotas bendravimas pamažu įgauna vis aštresnį toną.  Įpusėjus susitikimui, kava pakeičiama romu ir tuomet iškyla po išoriniu porų blizgesiu ir padorumu slepiama neapykanta ir net agresija.  Autorė situaciją perteikia neslėpdama lengvos ironijos, tačiau nemoralizuodama. Nors iš pirmo žvilgsnio komedijos turinys atrodo gana paprastas ir net banalokas, tačiau iš tikrųjų jame slypi daugybė gilesnių klodų. Subtilus ir neprilygstamas Y. Reza humoras patenkina net išrankiausią publikos skonį.  Jos kūryba dažnai apibūdinama  kaip tragedijos ir komedijos sintezė, taip siekiant apibrėžti visiškai naują, šiuolaikinės visuomenės iššūkius atspindintį žanrą.

Taupūs dialogai ir juose atsiverianti potekstė palieka daug vietos aktorių improvizacijai. Tad šiame spektaklyje pirmu smuiku griežia aktorinė meistrystė ir įtaigumas.

Spektaklio trukmė – 2 val.

Informacija

Data:
17 gruodžio
Laikas:
17:00 - 18:00
Kaina:
€4 – €7
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras

Parašykite komentarą