Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Spektaklis vaikams „Bela, Bosas IR Bulis” (N-7)

26 sausio 12:00

€2 – €3

Volker Ludwig

Dviejų dalių istorija žmonėms nuo septynerių∗ metų

Režisierius – Antanas Gluskinas

Dailininkė – Anželika Šulcaitė

Iš vokiečių kalbos vertė Teodoras Četrauskas

∗Spektaklio personažai vartoja norminę leksiką, tačiau  ji tam tikrame kontekste gali nuskambėti šiurkščiai, įžeidžiai ar užgauliai.

VAIDINA:

Bela – Monika Šaltytė, Donata Kielaitė

Bulis – Aurimas Žvinys

Bosas – Dalius Jančiauskas

Belos mama – Danguolė Petraitytė

Valentinas – Juozas Žibūda

Grėblys, Ponas Bekas – Aurimas Pintulis

Nešikas – Aurimas Pintulis, Juozas Bindokas

Spektaklis pagal vokiečių dramaturgo Volker`io Ludwig`o pjesę „Bela, Bosas ir Bulis″ supažindina su naujos krypties – probleminiu teatru vaikams. Su vaikais reikia kalbėti apie problemas, neigiamus dalykus. Kai vaikas turi problemą ir mano, kad toks yra vienas, tuomet yra labai sunku, o kai pamato viską iš šalies, supranta, kad viskas nebeatrodo taip tragiškai.

Pagrindiniai spektaklio personažai – septynmečių draugų trijulė – Bela, Bulis ir Bosas. Tai ne vardai, o pravardės, atitinkančios ir personažų charakterius. Bela – graži mergaitė, kaprizinga, gyvenanti tik su mama, Bulis – varganai gyvenančių tėvų vaikas, stačiokiškas berniukas. Bosas – turtingų tėvų vaikas, lepūnėlis. Visiems šiems pagrindiniams personažams trūksta dėmesio ir meilės. Jie susidraugauja ir bando vienas kitu rūpintis ir vienas kitam padėti.

Režisierius Antanas Gluskinas teigia, jog šiuo spektakliu nesiekia reformuoti vaikų teatro: jam tiesiog svarbu kalbėti su vaiku tomis temomis, kurių vengia kiti. „Kai tyli tėvai, mokytojai, visuomenės veikėjai ir televizija, turi kalbėti teatras, – mano režisierius. – Drąsiai, žaismingai, be perdėtos didaktikos ir moralizuojančio tono.

 Spektaklio trukmė – 1 val. 40 min.

Informacija

Data:
26 sausio
Laikas:
12:00
Kaina:
€2 – €3
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatras

Parašykite komentarą