Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

Spektaklis „Visu greičiu atgal!“

16 gruodžio 18:30

Dviejų dalių kriminalinė-muzikinė komedija

pagal Pierre Notte pjesę „Dvi poniutės pakeliui į Šiaurę“

Iš prancūzų k. vertė Monika Klimanaitė

Režisierius – Arvydas Lebeliūnas

Kompozitorius – Saulius Šiaučiulis Scenografas – Danielius Sodeika

Kostiumų dailininkė – Roma Gilė

Vaidina: Anetė – Nomeda Bėčiūtė Bernadetė – Jūratė Budriūnaitė

Tai graudžiai komiška istorija apie dviejų seserų Anetės (60 m.) ir Bernadetės (55 m.) kelionę, ieškant prieš 25-erius metus mirusio tėvo kapo. Tikslios vietos seserys nežino – tik tiek, kad jis palaidotas kažkur prie Amjeno, Šiaurėje. Pjesės situacija tokia: mirus motinai, seserys nusprendžia „mirusiuosius sujungti“ ir motinos pelenus palaidoti šalia tėvo‚ kurį, nepaisant liūdnos šeimos irimo istorijos, mama mylėjo visą gyvenimą. Pasiėmusios kremuotos motinos palaikus, Anetė ir Bernadetė leidžiasi į netikėtumų kupinas tėvo kapavietės paieškas…

17 trumpų pjesės epizodų – šios kiek makabriškos kelionės peripetijos, sustiprintos dar ir kriminaliniu elementu (seserys keliauja nuvarytu didžiuliu autobusu). Pjesės žanras apibūdinamas kaip muzikinė komedija, bet joje netrūksta ir lyriškų pasažų, gilaus dramatizmo ir nuoširdaus bendražmogiško turinio.

Jauno dramaturgo Pierre Notte pjesė Prancūzijoje turėjo didžiulį pasisekimą tiek publikos, tiek kritikų tarpe. 2008 m. kritikai ją paskelbė geriausia metų pjese. Šioje nuotaikingai perteiktoje dramatiškų išgyvenimų istorijoje puikiai dera humoras, šviesus liūdesys ir susitaikymo su praeities šešėliais ilgesys.

Reikšmingą vietą spektaklyje užima muzika ir dainos, kurias gyvai atlieka dvi puikios aktorės – Nomeda Bėčiūtė ir Jūratė Budriūnaitė.

Informacija

Data:
16 gruodžio
Laikas:
18:30
Renginys kategorija:

Vieta

Šiaulių dramos teatro Mažoji salė

Parašykite komentarą