Nauja įranga Patologijos skyriuje – saugiau darbuotojams, tiksliau pacientams
Respublikinės Šiaulių ligoninės Patologijos skyrius žengė svarbų žingsnį į ateitį – nuo šiol čia veikia moderni, pasaulinius standartus atitinkanti biopsinės medžiagos paruošimo sistema „UltraGROSS“, kuri pakeis ne tik darbo kokybę, bet ir pačią diagnostikos kultūrą. Šis technologinis sprendimas, kuris pritaikytas užtikrinti maksimalų tikslumą ir saugumą, taip pat yra retas ir išskirtinis – Lietuvoje tokius įrenginius turi vos kelios ligoninės.
„Ši sistema leis mums dar tiksliau atlikti biopsinės-operacinės medžiagos analizę, užtikrinti aukščiausią saugumą ir sumažinti klaidos tikimybę. Tai svarbus žingsnis ne tik mūsų skyriui, bet ir visai ligoninei“, – teigia Respublikinės Šiaulių ligoninės Patologijos skyriaus gydytojas patologas, laikinai einantis skyriaus vedėjo pareigas Tomas Tvarušis.
Kas čia tokio ypatingo?
Tiems, kas nemato ligos iš mikroskopo perspektyvos, „UltraGROSS“ gali pasirodyti tiesiog kaip dar vienas laboratorinis įrenginys. Bet iš tiesų – tai viena svarbiausių grandžių kelyje nuo operacijos iki aiškios, patvirtintos diagnozės. „UltraGROSS“ – tai pirmoji tokio lygio sistema regione, sukurta Italijos inovacijų lyderio MILESTONE SRL, kuri:
- Užtikrina darbuotojų saugumą, apsaugodama nuo formalino garų poveikio ir biologinio užkrato rizikos.
- Suteikia ergonomiškas, komfortiškas darbo sąlygas – reguliuojamo aukščio stalas, profesionalus apšvietimas, švari darbo aplinka.
- Leidžia tiksliai dokumentuoti kiekvieną mėginį – nuo vaizdo įrašo iki balso pastabos.
- Skaitmeniniu būdu fiksuoja viską, kad kiekvienas paciento audinio tyrimas būtų atsekamas, įrodytas, aptariamas.
„„UltraGROSS“ ne tik palengvina mūsų darbą, bet ir užtikrina, kad kiekvienas mėginys būtų kruopščiai ir tiksliai užfiksuotas. Tai labai svarbu, nes mūsų tikslas – ne tik atlikti tyrimus, bet ir užtikrinti, kad kiekvienas paciento audinio pavyzdys būtų dokumentuotas ir galėtų būti tiksliai atsekamas“, – pabrėžia T. Tvarušis.
Kodėl tai svarbu?
Teisinga diagnozė prasideda nuo kokybiškai paruoštos medžiagos. „Mūsų tikslas – atlikti analizę ir pateikti tikslius duomenis, kurie padeda priimti greitus ir pagrįstus sprendimus dėl gydymo“, – pasakoja T. Tvarušis.
„UltraGROSS“ padeda gydytojams patologams nuodugniai analizuoti, aprašyti ir vizualiai dokumentuoti kiekvieną mėginį – tai reiškia, kad sprendimai dėl gydymo tampa greitesni, pagrįsti ir tikslesni. Ši sistema taip pat suteikia galimybę bendradarbiauti su chirurgais ir kitais medicinos specialistais, nes leidžia peržiūrėti operacijos metu pašalintų audinių vaizdus, įvertinti rezekcijos apimtis ir kitus kritinius duomenis, kurie svarbūs ne tik diagnozei, bet ir paciento ateičiai.
Nuolat stebint savo veikimą per integruotą „MileWATCH“ sistemą – biomedicinos technologas gauna informaciją apie filtrų būklę, formalino kiekį, įrangos naudojimą. Jokio spėliojimo – tikslūs duomenys realiu laiku.
„Kiekvienas šio įrenginio aspektas – nuo saugos iki dokumentavimo – yra sukurtas su mintimi apie kokybę ir saugumą. Tai tik dar vienas žingsnis į priekį mūsų ligoninės inovacijų kelyje“, – sako šiuo metu laikinai einantis Patologijos skyriaus vedėjo pareigas Tomas Tvarušis.
UltraGROSS – daugiau nei technologija
„UltraGROSS“ – tai daugiau nei tik technologija. Tai naujos kartos diagnostikos įrankis, kuris padeda mums ne tik atlikti darbą, bet ir tai daryti su aukščiausiais saugumo ir tikslumo standartais. Tai leidžia mums užtikrinti, kad kiekvienas paciento audinio mėginys būtų ne tik apdorotas pagal geriausią praktiką, bet ir grįstas realiais, nuolat atnaujinamais duomenimis, kurie padeda mums priimti geresnius sprendimus“, – apibendrina Tomas Tvarušis.
Patologijos skyrius su šiuo įrenginiu ne tik žengia žingsnį į priekį, bet ir prisideda prie medicinos pažangos Lietuvoje, suteikdamas pacientams galimybę gauti tiksliausius ir greičiausius diagnozės rezultatus.
Parengė Eva Jagminaitė-Kazlauskienė