AktualuKriminalai

Pasaulinės Žemės dienos proga – dėmesys plastiko taršos problemai

Kovo 20 d. minima Pasaulinė Žemės diena. Šiaulių kultūros centras drauge su partneriais kviečia šią datą įprasminti išskirtiniuose renginiuose, kurie tęsis iki pat balandžio mėnesio. Kaštonų alėjoje nusidrieks paukščių ir šikšnosparnių edukacinės parodos-konkurso dalyvių sukurtų inkilų ekspozicija, netrūks ir kitų renginių: bus skaitomi pranešimai aplinkosaugos tema, edukacijos ir dokumentinio filmo apie laukinę Lietuvos gamtą „Keturi metų laikai“ peržiūra. Šiemet Žemės dienos tema ragina atkreipti gyventojų dėmesį į plastiko taršos problemą, todėl organizatoriai tikisi, kad vyksiantys renginiai ne tik atskleis gamtos grožį, bet ir primins, kad už jos klestėjimą yra atsakingas kiekvienas iš mūsų.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė. Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Partneriai – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras, Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis“.

Renginiai nemokami.

Pasaulinė Žemės diena, kasmet švenčiama kovo 20 d., skirta atkreipti visuomenės dėmesį į gamtą kamuojančias problemas ir paraginti imtis veiksmų, siekiant ją išsaugoti. Šiais metais Žemės dienos tema ragina atkreipti gyventojų dėmesį į plastiko taršos problemą, žalą žmogui ir gamtai. Ta proga Šiauliuose organizuojamas visas tuntas renginių, kurie, tikimasi, padidins gyventojų sąmoningumą.

„Pasaulinė Žemės diena yra puiki proga pažvelgti į gamtą su pagarba ir susitelkti siekiant bendro tikslo – suteikti ateities kartoms sveiką, tvarią ir gyvybingą planetą. Tegul šiai dienai įprasminti Šiauliuose organizuojami renginiai primena mums, kad esame dalis didelio ekosistemos tinklo ir mūsų veiksmai turi didelę įtaką visai planetai“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Nuo kovo 15 d. Kaštonų alėja taps paroda po atviru dangumi – čia Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras kartu su Šiaulių kultūros centru nebe pirmus metus surengs edukacinę inkilų parodą-konkursą. Iniciatyvos tikslas – skatinti miesto švietimo įstaigų vaikus savo kūrybiškumą atskleisti kuriant namelius pavasarį sugrįžtantiems paukščiams ir taip ugdyti atsakomybę globojant gyvūnus. Visą parodos laikotarpį Kaštonų alėjoje skambės paukščių čiulbesys, kuris, tikimasi, sustiprins įspūdį ir leis pasinerti į užburiantį sparnuotosios gyvūnijos pasaulį. Renginio organizatoriai primena, kad Kaštonų alėjoje įkurdinta paroda veiks iki kovo 29 dienos, tad aplankyti suspės visi. Po parodos inkilai bus iškelti į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą.

Kovo 18 d. 12 val. Šiaulių kultūros centro Kamerinėje salėje bus skaitomas VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pranešimas ir vyks edukacija „Planeta VS Plastikas“. Renginio dalyviai išgirs, kokie atliekų kiekiai surenkami Šiaulių regione, kaip surinktos atliekos tvarkomos, perdirbamos ir atgimsta naujais gaminiais, kaip kiekvienas gali prisidėti prie tvaresnės ateities kūrimo. Dalyvių lauks praktinė atliekų rūšiavimo užduotis ir tvarios įstaigos dovanos. Organizatoriai primena, kad renginys skirtas 1–4 klasių moksleiviams. Būtina registracija tel. +370 678 53 171, el. p. vaida.dambrauskiene@siauliukc.lt.

Kovo 18 d. startuos ir iki balandžio mėnesio pabaigos Prisikėlimo aikštėje veiks šiukšliadėžių instaliacijos „Šiukšliadėžių krepšinis“. Pasitelkiant žaidimo formą, vaikai ir suaugusieji bus skatinami atsakingai rūšiuoti – šiukšles mesti į joms skirtus konteinerius.

Pasaulinės Žemės dienos proga kovo 24 d. 12 val. Šiaulių kultūros centro Didžiojoje koncertų salėje bus rodomas dokumentinis filmas apie laukinę Lietuvos gamtą „Keturi metų laikai“. Filmą žiūrovams pristatys patys filmo kūrėjai – Ričardas Anusauskas ir Rūta Žemaitienė. Įspūdingoje dokumentikoje – vaizduojama laukinė gyvoji šalies gamta, kuria siekiama supažindinti su rečiausiais Lietuvos paukščiais ir gyvūnais, kiekvieną žiūrovą paskatinti asmeniškai susimąstyti ir savo veiksmais prisidėti prie klimato kaitos mažinimo padarinių. Įėjimas su kvietimais, kuriuos nuo kovo 13 d. galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje.

Pasaulinės Žemės dienos renginių programa Šiauliuose

Kovo 15–28 d.

STEAM kūrybinių darbų paroda-konkursas „Žemei reikia draugų“
„Meno arka“, Vilniaus g. 126
Org.: Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis“, Šiaulių kultūros centras

Kovo 15–29 d.

Paukščių ir šikšnosparnių inkilų paroda-konkursas
Kaštonų alėja
Org.: Šiaulių kultūros centras, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras

Kovo 18 d.

Šiukšliadėžių instaliacijos „Šiukšliadėžių krepšinis“
Linksmosios šiukšliadėžės  atsakingas atliekų tvarkymas
Prisikėlimo aikštė
Org. Šiaulių kultūros centras

12 val. VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro pranešimas ir edukacija „Planeta VS Plastikas“
Renginys skirtas 1–4 klasių moksleiviams. Būtina registracija tel. +370 678 53 171, el. p. vaida.dambrauskiene@siauliukc.lt
Šiaulių kultūros centro Kamerinė salė Aušros al. 31
Org.: Šiaulių kultūros centras, VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras

Kovo 24 d.

12 val. dokumentinio filmo apie laukinę Lietuvos gamtą „Keturi metų laikai“ peržiūra ir susitikimas su menininkais, filmų kūrėjais Ričardu Anusausku ir Rūta Žemaitiene
Įėjimas su kvietimais. Kvietimus nuo kovo 13 d. bus galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje. Kasos darbo laikas darbo dienomis 9–18 val.
Šiaulių kultūros centro Didžioji koncertų salė, Aušros al. 31
Org. Šiaulių kultūros centras

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.
Partneriai – Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras, Šiaulių lopšelis-darželis „Berželis“.

Visi renginiai nemokami.

Renginiuose gali būti fotografuojama ir filmuojama, o medžiaga viešinama teisės aktų nustatyta tvarka.

Liubov Yarmoshenko nuotr.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai