Į gatves išrieda mažieji miesto autobusai

Toliau jaunėja Šiaulių miesto autobusų parkas. Nuo gegužės pirmosios mieste keleivius vežanti bendrovė „Busturas“ į gatves išleis naujutėlaičius mažuosius miesto autobusus. Keliolikos vietų autobusėliai ne piko valandomis darbuosis įvairiuose miesto maršrutuose, taip pat priveš keleivius iš atokesnių rajonų.

Miesto autobusų parkas pildosi sparčiau, nei bet kada ankščiau. Vien pastaraisiais mėnesiais į naujų autobusų pristatymą „Busturas“ pakvietė jau antrą kartą. Kovo pradžioje į gatves išriedėjo 12 MAN žemagrindžių miesto autobusų, naudojančių suslėgtąsias gamtines dujas. O nuo gegužės pirmosios šiauliečiai galės išbandyti ir mažuosius Karsan Jest+ autobusus. „Busturas“ lizingo būdu įsigijo 6 autobusus, jų visų vertė 323 700 eurų, neskaičiuojant PVM.

Viduje 14 sėdimų vietų, iš jų – 4 sėdimos vietos su atlenkiama apatine sėdynės dalimi, viena neįgaliųjų vežimėliui pritaikyta vieta.

Plačios (net 1,2 m.) durys atsidaro į lauką. Autobusuose yra net trys vaizdo kameros, viena fiksuoja eismo situaciją, kitos dvi – salono vaizdą, tad keleiviams bus saugiau. Jaunesniems keleiviams patiks galimybė kelionės metu pakrauti savo išmaniuosius prietaisus naudojantis USB lizdais. Pasak mažuosius autobusus tiekiančios bendrovės vadovo Ervino Vaišnoro, žiemą keleiviams šalti neleis patobulinta salono šildymo sistema, o vasaros metu mikroklimatą kurs galingas oro kondicionierius. Transporto priemonės variklis atitinka aukščiausius Euro 6 standartus.

„Smagu matyti atsinaujinantį „Busturą“ ir džiaugiuosi, kad atsinaujinimas vyksta nemažinant tempo. Tikiuosi šiuos naujus autobusiukus miestiečiai greitai pamėgs ir įvertins. Savivaldybės įmonė įrodo, kad nuosekliai ir strategiškai dirbant, galima pasiekti tikrai gerų rezultatų tobulinant miesto viešojo transporto paslaugas“, – atidarymo metu kalbėjo Šiaulių mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Po pristatymo ceremonijos naujuosius autobusus pašventino kunigas Arūnas Jankauskis.