Respublikinė praktinė vaikų konferencija „Įsimintiniausias projektas“
Nuo 2022 m. rugsėjo mėn. priešmokyklinio ugdymo pedagogams pasiūlytas rekomendacijų rinkinys „Patirčių erdvės“. Tai praktiniai patarimai priešmokyklinio ugdymo pedagogams, kaip planuoti ir organizuoti į vaiką orientuotą ugdymą, kuris realizuojamas per vaikų idėjas ir patyrimines veiklas, taip pat – aktyviai dalyvaujant pačiam vaikui.
Skatinant patiems vaikams laisvai vadovauti projektinės veiklos įgyvendinimo procesui, Šiaulių lopšelyje-darželyje „Kregždutė“ vyko Respublikinė priešmokyklinio amžiaus vaikų konferencija „Įsimintiniausias projektas“, kurios tikslas – kūrybiškai ir inovatyviai dalintis vaikų žiniomis, pagal pasirinktą ir įgyvendintą projektą iš rekomendacijų rinkinio „Patirčių erdvės“. Konferenciją atidarė ir muzikinį sveikinimą atvykusiems konferencijos dalyviams skyrė Šiaulių lopšelio-darželio „Kregždutė“ vokalinis vaikų ansamblis „Mažosios Kregždutės“. Dalyviams sveikinimo žodį tarė Šiaulių lopšelio-darželio „Kregždutė“ direktorė Aušra Kvedaravičienė ir pakvietė mažuosius dalyvius pasidalinti įgyvendintų projektų akimirkomis, o pedagogus – gerąją patirtimi, įtraukiant vaikus į projektų įgyvendinimą.
Kiekvienas pristatytas projektas buvo įdomus ir savitas. Juose atsispindėjo vaikų grupėje ar klasėje organizuotos, įgyvendintos ir labiausiai įsimintinos veiklos. Elektrėnų sav. Vievio Jurgio Milančiaus pradinės mokyklos ugdytiniai pristatė projektus „Dinozaurų pasaulis“ ir „Medžiai šalia mūsų. Kėdainių lopšelio-darželio „Vaikystė“ vaikai dalinosi akimirkomis iš įgyvendinto projekto „Kaip įsirengti biblioteką?“. Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Ežerėlis“ ugdytiniai kūrybiškai perteikė projekto mintį „Kodėl sugriuvo paršelio namelis?“. Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinukai pristatė projektą „Riešutėliai ir knyga“. Šiaulių „Rasos“ progimnazijos ugdytinė projektu „Kaip šoka gyvūnai?“ įrodė, kad gyvūnai tikrai „šoka“. Šiaulių miesto lopšelio-darželio „Kregždutė“ ugdytinis, pristatydamas projektą „Aš gyvenu Šiauliuose“, atvykusius dalyvius iš kitų miestų, supažindino su Šiaulių miesto lankytinomis vietomis, ir to paties darželio ugdytinės papasakojo kaip pasigamino „Pupą iki debesų“.
Apibendrinant konferenciją, galime teigti, kad projektų įgyvendinimas aktyviai įtraukia skirtingus ugdymosi poreikius turinčius vaikus į kūrybos procesą. Projektinių veiklų metu vaikai gali veikti laisvai, siūlyti savo idėjas, būti savarankiški, pasitikintys savimi, iniciatyvūs ir sėkmingai pasirengti mokytis mokykloje.
Džiaugiamės, kad ši praktinė konferenciją suteikė vaikams džiaugsmo, gerų emocijų, papildė „žinių bagažą“. O pedagogams tapo galimybe pasidalinti gerąja patirtimi, įtraukiant vaikus į projektų įgyvendinimą.
Priešmokyklinio ugdymo mokytojos Kristina Miknienė ir Raminta Ratkuvienė