Savaitgalio renginių kalendorius – senų ratų ekspozicija, muzika tamsoje ir „Vaikų Velykėlės“

PENKTADIENIS

17.30 val. Fotografijos muziejaus Galerijoje atidaroma menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio mobiliografijos paroda SUBLIME II. Parodos atidarymas – vienas iš įvadinių šiuolaikinio meno festivalio ENTER’17 renginių. Paroda rengiama bendradarbiaujant su Vilniaus rotuše. Atidarymo renginys nemokamas.

18 val. – Audriaus Puipos akvarelės, grafikos parodos atidarymas Laiptų galerijoje. Parodą pristato menotyrininkė dr. Ramutė Rachlevičiūtė.
Audrius Puipa tarsi paneigia teiginį, kad nėra nepakeičiamų žmonių. Lietuvos mene jis tebėra toks – vienintelis – ryškus, nepakartojamas, žinomas ir labai mėgstamas žiūrovų ir kolegų dailininkų. Po menininko mirties surengtos net septynios personalinės parodos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Bergene, Norvegija, ir Helsinkyje, Suomija).

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „The perferct match arba Su Naujais metais, Ionesco!“.
Ironiškai skambantis spektaklio pavadinimas įspėja – šiame spektaklyje galima tikėtis visko: gyvenimas, siužetas, psichologija ir pats teatras publikos akyse čia virsta į absurdišką farsą, kuriame persipina tikrovė ir iliuzija, komedija ir tragedija, moteris ir vyras, senatvė ir jaunystė.

19 val. koncertų salėje „Saulė“  Baltarusijos Respublikos vokalinės grupės „Tyras balsas“ koncertas „Pasaulį valdo meilė“. Plačiau čia.

 

ŠEŠTADIENIS

9 – 11 val. Talkšos pakrantėje prie Lapės Šiaulių „Senų ratų“ klubo sezono atidarymas ir ekspozicija miesto gyventojams.

18.30 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Skulptūra“.
Pagrindinė dramos „žinutė“ tarsi įkūnijama šeimos draugo Haulupos sumanytoje ciniškoje meninėje instaliacijoje „Socialinė skulptūra“. Jos idėja tokia – maisto atliekos yra svaidomas mašinos, o visas instaliacijos lankymo valandas jas valo emigrantė valytoja iš „trečiosios šalies“ – Džesika. Kas tai – menas ar žmonių išnaudojamas ir kuo ši instaliacija skiriasi nuo dažno emigranto tikrovės? Pasak režisieriaus Pauliaus Ignatavičiaus, spektaklis kelia klausimus, kodėl mes linkę bėgti nuo tikrovės ir tiesos? Kiek vakarietiškame mąstyme tebėra gajos, nors ir visaip maskuojamos, klasinio, seksistinio ir rasistinio mąstymo liekanos?

19 val. koncertų salėje „Saulė“ naujojo formato šou „Muzika tamsoje“– tai gyvo garso simfoninė klasika, amžinai žaliuojantis džiazas ir worldmusic su vizualinių efektų sinergija, 3D, motion ir grafika. Atgijantys paveikslai ir realus visatos filmavimas. Plačiau čia.

 

Šeštadienį ir sekmadienį Šiaulių arenoje vyks Tarptautinės, pasaulio reitingo sportinių šokių varžybos „SUN CITY CUP’ 2019“.

 

SEKMADIENIS

11 val. kviečiame dalyvauti Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirtame orientavimosi žaidime „Skaitantis žmogus“, kuriame galėsite pademonstruoti savo žinias ir orientavimosi mieste įgūdžius.
SUSITIKIMO VIETA: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (Aušros alėja 62).
Plačiau čia.

12 val. šiauliečiai kviečiami į Vilniaus g. pėsčiųjų bulvarą prie Kaštonų alėjos, kur vyks visai šeimai skirta šventė „Vaikų Velykėlės“. Šventėje vaikučiai žavėsis triušių paroda, mėgausis vaikų ir jaunimo atliekamomis dainomis bei šokiais, dalyvaus edukaciniuose margučių puošimo užsiėmimuose, įvairiose kūrybinėse veiklose ir kitose pramogose

18 val. Šiaulių dramos teatre spektaklis „Rudens istorija“. Tai labai gyvenimiška, jautri ir kartu graudžiai liūdna dviejų pagyvenusių vyrų draugystės istorija. Tai atviras pasakojimas apie artimo žmogaus meilės, supratimo ir atjautos ilgesį. Spektaklis sukurtas pagal populiarią italų dramaturgo Aldo Nicolaj pjesę „Geležiniai žmonės“. „Rudens istorija“ – pirmasis specialiai Teatro Mažajai salei kurtas spektaklis. Plačiau čia.