Girtų jaunuolių kompaniją sustabdė tik taiklūs pareigūnų šūviai

Kartu su trimis apgirtusiais draugeliais neblaivus ir neturintis teisės vairuoti dvidešimtmetis Raseinių rajono gyventojas, sėdęs prie „Opel Astros“ vairo, sausio 11-osios naktį Raseinių rajone surengė šou, kurį nutraukė tik Šiaulių apskrities policijos Raseinių komisariato patrulių paleisti šūviai į automobilio padangas.

Minėtas automobilis Raseiniuose dirbusio dviejų patrulių ekipažo dėmesį savo važiavimu sukėlė įtarimą apie pusę trijų nakties. Pareigūnai Vilniaus ir Stonų gatvių sankryžoje „Opel Astros“ vairuotojui parodė ženklą sustoti. Stabtelėjęs automobilis staiga visu greičiu šovė į priekį, kai tik vienas pareigūnų prie jo priartėjo. Patruliai, sušokę į tarnybinį automobilį su įjungtais garso ir šviesos signalais, bėglius nusivijo.   Persekiojamo automobilio vairuotojas važiavo pavojingai, manevruodamas po kelią ir neleisdamas pareigūnams jo aplenkti. Įsukusi į magistralinį kelią Vilnius-Kaunas-Klaipėda, „Opel Astra“, keldama pavojų eismo saugumui,   skriejo 165 km/h greičiu. Tokį greitį užregistravo kelyje stovintis stacionarus greičio matuoklis. Pavažiavęs keletą kilometrų magistrale, bėglys iš jos pasuko Paliepių bei Viduklės seniūnijos teritorijose esančiais miško bei lauko keliukais.  Žvyrkelis buvo padengtas apledėjusiu sniegu. Sprunkantis ekipažas rizikavo savo gyvybe ir kėlė pavojų juos sustabdyti bandantiems policijos pareigūnams. Tačiau pareigūnų reikalavimui nepaklusę „Opel Astra“ keleiviai dėl tokio savo elgesio grėsmių neįžvelgė, o tik linksminosi. Lekiant apledėjusiais grumstais pasidengusiu žvyrkeliu, atsidarė automobilio bagažinės dangtis. Kadangi tai buvo „Opel Astra Caravan“, tai pro atsivėrusią pakilusio bagažinės dangčio ertmę  bėgliai nutarė savo nepaklusnumo šou įamžinti, situaciją filmuodami mobiliuoju telefonu.

Išnaudoję visas galimybes sustabdyti automobilį, ties Liaurių kaimu, pareigūnai priėmė sprendimą panaudoti šaunamąjį ginklą. Apie ginklo panaudojimą „Opel Astros“ ekipažas buvo įspėtas per tarnybinio automobilio garsiakalbį. Kadangi įspėjimas bėglių nesustabdė, buvo iššauti du įspėjamieji šūviai. Kai jie irgi buvo ignoruoti  šūviai paleisti į nestojančio automobilio padangas.

 Sustabdyto automobilio ekipažą iškrapštyti iš salono irgi prireikė specialiųjų priemonių. Kadangi jaunuoliai lipti iš transporto priemonės nenorėjo, rėkavo, muistėsi, stumdėsi ir visaip kitaip priešinosi, todėl buvo panaudotos ir ašarinės dujos, ir koviniu imtynių veiksmai, ir antrankiai.

Paaiškėjo, kad automobilyje buvo keturi asmenys. Automobilį vairavo 20-metis Raseinių rajono, Alaviniškių kaimo, gyventojas, neturintis teisės vairuoti ir apsvaigęs nuo alkoholio. Jam nustatytas 1,34 prom. girtumas. Policijos pareigūnams jis pažįstamas dėl savo pomėgio vairuoti ir pažeidinėti viešąją tvarką išgėrus. Neblaivus už vairo jis pareigūnams buvo įkliuvęs ir 2014 m., ir 2015 m. Dėl to jam skirtos baudos ir konfiskuotas automobilis. Šįkart jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad vairavo automobilį neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti, kad nepakluso teisėtam pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę, kad padarė net kelis eismo taisyklių pažeidimus, grėsusius eismo saugumui, kad nepateikė automobilio registracijos liudijimo, civilinės atsakomybės draudimo poliso, automobilio techninės apžiūros lapo.

Kartu su šiuo vaikinu savo gyvybę ir sveikatą ant kortos buvo pastatę ir trys – Raseinių rajone gyvenantys keleiviai: 26 metų Paliepių kaimo gyventojas (2,43 prom. girtumas), 18-metis Sujainių kaimo gyventojas (0.67 pro. girtumas) ir 22 metų (1,78 pro. girtumas) Raseinių rajone gyvenantis vaikinas. Visi jie yra turėję reikalų su policijos pareigūnais dėl viešosios tvarkos pažeidimų, daromų apsvaigus nuo alkoholio.

Visiems vaikinams, išskyrus 26 metų Paliepių kaimo gyventoją, dėl pasipriešinimo policijos pareigūnams pradėta administracinė teisena.

Nuotr. Gintaro Radzevičiaus