Sulaikyti 5 šiauliečiai galimai platinę narkotikus

Po ilgai trukusio tyrimo dėl prekybos kvaišalais pareigūnai sausio 22 d. surengė kvaišalų platintojų sulaikymo operaciją, kuri savo netikėtumu nustebino įvykio liudytojais tapusius praeivius. Žmonės negalėjo patikėti, kad narkotikai ir jų platintojai yra taip arti jų – ne televizijos ekrane, ne kažkur kitame Lietuvos pakraštyje, o čia, visai šalia jų, einančių gimtojo miesto gatvėmis. Žmonės net negali įsivaizduoti, kad vieną dieną jie taip pat „netikėtai“ gali atslinkti ir į jų namus, atsidurti jų artimųjų rankose.

Apie 17.30 val. Šiauliuose, Tilžės g., policijos pareigūnai sustabdė automobilį ir iš jo privertė išlipti keturis 19-30 metų vyrus. Po apžiūros pas šiauliečius buvo rasta psichotropinių medžiagų – ekstazio tablečių, o pas vieną – net 190 gramų amfetamino. Tą patį vakarą vieno asmenų gyvenamojoje vietoje atliktos kratos metu kriminalistai rado dar devyniolika, galimai parduoti paruoštų amfetamino paketėlių. Po kratų buvo sulaikyta ir devyniolikmetė mergina.

Penki sulaikytieji buvo nuvežti į Šiaulių ligoninę ir specialiais medicininiais testais patikrinti, ar jie patys yra vartoję kvaišalų. Įtarimas pasitvirtino: jų organizmuose aptikta narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Sulaikytiesiems pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Baudžiamasis kodeksas numato, kad tokia nusikalstama veika įtariamiems asmenim gali būti skirtas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.

Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės. Vienam jų – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas, privaloma registracija policijos įstaigoje, kitiems dviem – dokumentų paėmimas ir registracija policijoje, dar dviem – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

 Du iš įtariamųjų – anksčiau teisti už viešosios tvarkos ir kelių eismo taisyklių pažeidimus.