AktualuŠvietimas

Šiauliuose kovo 1 d. prasideda priėmimai į mokyklas. Ką vertėtų žinoti?

Kovo 1d. Šiauliuose prasideda naujasis priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklas 2023/2024 mokslo metams. Šiaulių miesto savivaldybėje vykusioje spaudos konferencijoje švietimo skyriaus vedėja Edita Minkuvienė pristatė kokie pasikeitimai šiais metais laukia priėmime į mokyklas ir ko turėtų neužmiršti tėveliai ruošdami savo vaikus leisti į mokymosi įstaigas.

Švietimo skyriau vedėja primena, kad jau nuo 2022 metų Šiaulių miestas pradėjo vykdyti priėmimą į bendro ugdymo mokyklas naudodamasi elektorinių sistemą. Šiais metais bus taikomos tokios pat galimybės. Tačiau, atsižvelgiant į praeitų metų rezultatus ir kliūtis su kuriomis teko susidurti, sistema buvo pertvarkyta siekiant dar patogesnio ir sklandesnio prašymų pildymo. 

Kaip turi būti teikiami prašymai šiais metais? Elektroninė prašymų teikimo sistema bus aktyvinta tik kovo 1  d. 8:00h. Ir tik nuo tada tėveliai galės pradėti pildyti prašymus dėl mokymo įstaigos parinkimo savo vaikui. Nepaisant to, tai galioja ne visiems tėveliams. 

Pirmokai ir pirmokai gimnazistai (devintokai) – teiks prašymus per elektroninę sistemą kaip naujai formuojamų klasių. 

Penktokai ir trečiokai gimnazistai (vienuoliktokai) – prašymus turi pateikti tiesiogiai mokyklos direktoriui, atsižvelgiant į tai, kad dauguma šių klasių mokinių tęsia savo mokymąsi pasirinktoje mokymosi įstaigoje. Į aukštesnes klases siekiant persikelti, pavyzdžiui iš šeštos į septintą, prašymai taip pat turi būti pateikiami konkrečios mokymo įstaigos vadovui. 

Švietimo skyriaus vedėja E. Minkuvienė taip pat primena:  pagal švietimo įstatymą yra nuostata, kad Lietuvoje nuo 6 iki 16 metų švietimas yra privalomas. Visas Šiaulių miestas yra suskirstytas į teritorijas, kiekviena iš jų turi priskirtą mokyklą. Vaikai gyvenantys tam tikros mokyklos teritorijoje, kuri yra priskirta konkrečiai mokymo įstaigai, turi į ją pirmumo teisę. 

Teritorinis priėmimas truks nuo kovo 1 d. iki balandžio 15 d. Tad prašymus tėvai turi pateikti per pusantro mėnesio. E. Minkuvienė pabrėžia, kad priėmimas nevyks pagal tai kas pirmiau užpildys prašymą, tad tėveliai gali neskubėdami apsispręsti. Pasak Švietimo skyriaus vadovės, į teritorines mokyklas turėtų patekti visi to rajono vaikai deklaravę gyvenamąją vietą toje teritorijoje ilgiau nei metus. Vaikai, pasirinktos mokyklos teritorijoje gyvenantys trumpiau nei metus, bus priimami tik tuomet jei liks laisvų vietų. Taigi, pirmenybę turės tie kurie anksčiausiai deklaravo gyvenamąją vietą. 

Nuo kovo 1 d. prasidės priėmimas ir į mokyklas, vykdančias specializuotos krypties programas. Į šias mokyklas priėmimas pasibaigs kovo 31 d. Mokyklos neturi priskirtos teritorijos, tad į jas gali pretenduoti visi Šiaulių miesto savivaldybės vaikai. Svarbu suprasti, kad tai yra visiškai kitokios mokymosi programos – ne bendrosios paskirties.

Mokyklos vykdančios specializuotos krypties programas: „Juventos“ progimnazija – muzikinio ugdymo klasė;

Gegužių progimnazija – dailės specialioji klasė;

Jovaro progimnazija – choreografinio ugdymo klasė;

„Sandoros“ progimnazija – katalikiško ugdymo klasė;

Didžvario gimnazija – tarptautinio bakalauranto diplomo programa ( nuo trečios gimnazinės klasės); 

Simono Daukanto gimnazija – inžinerinės krypties klasė. 

Tėveliams, apsisprendus leisti vaiką ne į teritorinę mokykla, bus numatytas papildomas prašymų teikimo laikotarpis, kuris prasidės gegužės 20 d. Tėvai galės rinktis iš mokyklų, kuriuose liks laisvų vietų.Nesirenkantiems teritorines mokyklos, nereikia teikti prašymų pagrindiniame priėmimo etape (kovo 1 d. – balandžio 15 d.)  

Primenama, kad priėmimas į laisvas vietas, kuris prasidės gegužės 20d., vyks pagal prioritetus. Šie prioritetai nesikeičia nuo praėjusių metų. 
Į laisvas vietas galės patekti pirmumo teise:
• asmenys turintys specialiųjų ugdymosi poreikių;
• asmenys kurių broliai ar seserys jau mokosi šioje mokykloje;
• asmenų grupė iki balandžio 15d. nepateikusi prašymo į savo teritorinę mokyklą;
• kitose savivaldybėse registruoti vaikai kurie jau mokėsi Šiaulių miesto savivaldybės progimnazijose;
• tam tikrų Šiaulių rajono gyvenviečių moksleiviai.Edita Minkuvienė primena, kad absoliučiai visiems pasirinkti norimos mokyklos nebus įmanoma , nes į mokymosi įstaigą priimamas tik numatytas mokinių skaičius.  
Plačiau apie priėmimą galite rasti čia 

Šiaulių miesto savivaldybės/Evos Šimkevičiūtės informacija

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai