Į Šiaulių regiono vandens telkinius paleista 10 tūkst. lydekų

Prieš ledui sukaustant vandens telkinius, į miesto ir rajono vandens telkinius paleista beveik 10 tūkstančių lydekų, daugiau kaip 1500 lynų ir 1600 karosų.

izuvinimas2Kartu su aplinkosaugininkais tai padarė Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija.

Į Bubių tvenkinį buvo paleista daugiau kaip 2000 lydekų. Plėšriomis žuvimis praturtinti Talkšos, Ginkūnų, Kairių ežerai ir Šiupylių, Ginkūnų, Įpailių tvenkiniai. Daugiausiai, beveik 6000 lydekų paleista į Rėkyvos ežerą.

Paleistos šiųmetės lydekaitės yra iki 40 cm. dydžio ir jų žvejoti šiemet negalima. Aplinkosaugininkai primena, kad lydekas galima gaudyti tik ne mažesnes, kaip 45 cm. ir vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 3 lydekas.

izuvinimas1Už mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 57 eurų su žvejybos įrankiu konfiskavimų, o sugautos žuvys gali kainuoti brangiai. Už mažesnes nei leistina ar daugiau sugautų žuvų nei leistina, skaičiuojama gamtai padaryta žala. Tad už vieną neteisėtai sugautą lydekaitę tektų pakloti beveik 160 eurų.

Šiaulių rajono vandens telkiniai praturtinti ir kitomis žuvimis. Žvejų taip mėgstami lynai paleisti Paežerių ir Šilų tvenkiniuose. Paežerių ir Pakumulšių II tvenkiniai papildyti ir dvivasariais karosais.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Šaltinis: null