Neturėjo pinigų autobuso bilietui, tad pavogė sunkvežimį su malkom

Šeštadienį (gruodžio 12 d.) iš Joniškio į Vilnių išsirengusiam, tačiau pinigų neturinčiam 46 metų vyrui likimas davė netikėtą šansą – Joniškyje, prie turgavietės, stovėjimo aikštelėje, pamatęs neužrakintą reklamos tikslais pastatytą krovininį  automobilį su malkomis, sėdo į jį ir išvairavo link sostinės.

Naktį gabenamos malkos sukėlė įtarimą Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnams, patruliavusiems Radviliškio rajone, Kleboniškių kaime – taip vėlai vežama mediena galėjo būti vogta. Tačiau pasirodo, kad vogtos ne tik malkos. Sustabdyto VW LT 40 vairuotojas negalėjo nurodyti nei kas yra automobilio savininkas, nei pateikti vairuotojo pažymėjimo.  Paaiškėjo, kad automobilį vairavęs 46 metų vyras už automobilio vairo sėdo,  neturėdamas teisės vairuoti, nes už įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus ją yra praradęs.

Pareigūnai netruko išsiaiškinti, kam priklauso ši 1990 metais pagaminta transporto priemonė, kad ji pavogta iš Joniškyje esančios nesaugomos automobilių stovėjimo aikštelės, kurioje buvo pastatyta parduodamų malkų reklamos tikslu. Pardavėjai, rūpindamiesi malkų pardavimu, deja, visai nepasirūpino jų saugumu – automobilio durelės buvo pliktos nerakintos, užvedimo spynelėje kyšojo raktelis. Tik imk ir važiuok, ir vežkis krovinį.

Vairuotoją pareigūnai sulaikė ir uždarė į Radviliškio rajono policijos komisariato ilgalaikio sulaikymo patalpas, o informaciją apie jį perdavė ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės atliekantiems Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnams. Pastariesiems sulaikytasis gerai pažįstamas. Gruodžio 10 d. jis buvo sulaikytas Joniškyje, Malūno g., esančiame negyvenamame name, kuriame jis kurį laiką buvo apsistojęs nelegaliai, kai Joniškyje gyvenančiai savo seseriai įgriso ir ji jo pas save nebepriėmė. Miegantį vyrą, į kurio kuprinę buvo sudėti name rasti darbo įrankiai,  aptiko namo savininkas. Tada jis buvo uždarytas į areštinę, jam pareikšti įtarimai dėl turto sugadinimo ir vagystės, paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.  Gruodžio 12-osios ryte paleistas iš areštinės vyras surizikavo duoto pasižadėjimo nesilaikyti ir iš Joniškio sprukti. Deja, kišenėse švilpavo vėjas, tad vyras savo tikslui pasiekti nutarė pasisavinti svetimą automobilį. Dabar sulaikytajam pradėtas

Policijos atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Šaltinis: null