Baltijos šalių oro erdvę saugos Šiauliuose įsikūrę ispanai

naikintuvaiLietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose įvyko oficiali NATO oro policijos misiją vykdančių karinių junginių pasikeitimo ceremonija. Simbolinis raktas nuo Baltijos šalių oro erdvės perduotas ispanams.

Ispanijos karinių oro pajėgų kariai, oro erdvės kontrolę vykdysiantys iki gegužės mėnesio, patruliuos keturiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“. Iš Albasetės bazės Ispanijoje atvyko 130 karių – pilotų, technikų, kitų sričių specialistų.

Ispanijos karinio junginio vadas Juanas Ballesta patikino, kad jam malonu grįžti į Šiaulius, jis ir jo vyrai čia jaučiasi kaip namuose. Ne pirmą kartą Šiauliuose tarnaujantiems kariams nemalonus tik žvarbus šaltukas, tačiau jis nesutrukdys tinkamai atlikti misijos.kariai

„Mūsų kariai gerai treniruoti ir yra pasiruošę bet kokioms oro sąlygoms“, – sakė į Šiaulius atvykęs Ispanijos kariuomenės vadas Fernandas Garcia Sanchezas.

Išvykstantiems Vengrijos kariams už paramą dėkojo ir Šiaulių miesto savivaldybės sutrikusio vystymosi kūdikių namų vadovė Audronė Kardašienė. Vengrai ne tik pagelbėjo įsigyjant reikalingas priemones, bet ir surengė vyresniesiems vaikams ekskursiją į Aviacijos bazę, parodė karinius orlaivius.

Šaltinis: null