Advento vakaronė Vinco Kudirkos progimnazijoje

Paskutinį rudens – lapkričio 30-osios – vakarą į Vinco Kudirkos progimnaziją rinkosi pradinukai su savo tėveliais. Čia vyko advento renginys „Nusipinkim advento vainiką“. Tai vienas iš Šiaulių miesto savivaldybės remiamo projekto „Mes prieš žalingus įpročius“ (projekto koordinatorė – socialinė pedagogė B. Jokubaitienė) renginių.

Susirinkusius svečius muzikos garsais pasveikino 4a klasės mokiniai Greta, Evelina, Jokūbas, mokytoja N. Pankratovaitė papasakojo apie advento bei Kūčių tradicijas, paaiškino, kad adventas reiškia laukimą ir atėjimą.

Pasidalinę grupelėmis tėvai kūrė advento vainiką: lipdė, derino, klijavo, rišo vainiką. Taip gimė 12 skirtingų, bet gražių vainikų. Tuo metu vaikai su mokytojomis kūrė savo vainiką.

Darbų gausa, įdomūs pasakojimai, muzikos intarpai, bendro vainiko kūrimas nuobodžiauti neleido. Visi stengėsi, nuoširdžiai kūrė advento vainikus, kurie vėliau papuoš įvairias mokyklos erdves.

Renginio pabaigoje visi dalyviai, susikibę už rankų, sugiedojo giesmę „Tyli naktis“, palinkėjo savo kaimynams meilės, džiaugsmo, gėrio – prasideda didžiųjų švenčių laukimas.

 

Rita Samoškienė