Aklieji ir silnaregiai klausėsi skaitymų

Spalio 18 d. „Centro šokoladinėje“ Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai suorganizavo interaktyvią garsinio skaitymo valandą „Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūrybos dialogai“, skirtą Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti.  Reaguojant į LR Seimo nutarimą 2017-uosius metus paskelbti Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės metais, renginyje skaitytos žymių autorių kūrybos ištraukos, klausytasi garso įrašų, išgirsta analizės įžvalgų.

 Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyrius renginius Pasaulinės baltosios lazdelės dienai paminėti organizuoja kasmet. Pasak organizatorių, norėta, kad vienoje viešoje erdvėje susitiktų ir neregiai, silpnaregiai ir žmonės, neturintys regėjimo sutrikimų. „Manau, kad tokie renginiai buria žmones, skatina bendravimą, o tai neregiams ir silpnaregiams padeda lengviau integruotis į visuomenę“, – sako I. Skeivienė.

Į renginį besirenkančius dalyvius džiugino pasirinkta netikėta renginio erdvė. „Nauja iniciatyva, įdomi renginio vieta. Puiku, kad galima kavinėje paskaunauti ne tik kavos, bet ir kultūros“, – šypsosi renginio dalyvė Asta.

Renginio metu Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Vladas Baranauskas ir Lina Bocytė-Garbačiauskienė su užsidegimu skaitė ištraukas iš Algirdo Juliaus Greimo kūrinių „Tautos atminties beieškant“, „Iš arti ir iš toli“ ir Ievos Simonaitytės kūrinių „Vilius Karalius“, „Aukštųjų Šimonių likimas“ ir „Pikčiurnienė“. Klausytojų ausys nepraleido nė žodžio, puikiai perteiktos knygų ištraukos leido kiekvienam atėjusiam suvokti skaitomą tekstą ir taip iš arčiau susipažinti su rašytojų kūryba.

Renginio dalyvius ypač sudomino folkloro ansamblio „Sedula“ vadovė Virginija Gintilaitė. Daugelį metų sėkmingai ansambliui vadovaujanti neregė visiems susirinkusiems skaitė ištrauką iš Brailio raštu parašytos Ievos Simonaitytės knygos „Aukštųjų Šimonių likimas“.  Vadovei vieši pasirodymai ne nauja sritis, todėl ir teksto ištraukas skaityti nebuvo sudėtinga, o įdomu ir lengva.

Renginiui einant į pabaigą, Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūrybą analizavo ir apibendrino Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos literatūros mokytojas ekspertas Rimvydas Sruogis, o muzikos akordais renginį nuolat skaidrino Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistai: Orinta Lukauskaitė, Arnas Šimaitis, Motiejus Dudnikas, Miglė Dambrauskaitė  (mokytoja Marytė Markevičienė).

Editos Varkalienės nuotr.