Apdovanoti sėkmingiausi miesto gidai

Prieš Tarptautinę gido dieną Šiau­liuose ap­do­va­no­ti sėk­min­giau­si 2016 me­tų kraš­to gi­dai. Sėkmingiausio 2016 metų gido kandidatūras siūlyti buvo kviesti visi miesto kelionių organizatoriai.  UAB „Ke­lio­nių cent­ro“ ir Šiau­lių turizmo informacijos centro (TIC) nuomonės sutapo, kas šiais metai verti apdovanojimo.

Pastebėti kūrybiški gidai

Metų sėkmingiausiaisiais gidais pripažinti: už entuziazmą ir ilgametę meilę gido pašaukimui įvertinta Genutė Kubiliūtė; už meilę tarpukario Šiauliams – Vida Butavičienė, Saulius Stasiūnas apdovanotas už kūrybingumą ir entuziazmą garsinant Lieporių vardą, Irena Baliulė – už šiaulietiškus „stebuklus“ ir Rytų Lietuvos populiarinimą. Trys iš keturių apdovanotųjų – V. Butavičienė. S.  Stasiūnas ir I. Baliulė – metų „atradimai“. 2016 -ųjų pavasarį baigusieji Šiaulių TIC organizuojamus gidų kursus aktyviai įsiliejo į Šiaulių turistinį gyvenimą.

„Gido kvalifikacija įtvirtino pomėgį keliauti, pasakoti apie įdomias šalies vietas ir įžymius žmones. Gidų kursai – tai ir žinios, ir nauji žmonės, ir draugai, su kuriais ir dabar bendraujame, keliaujame, kuriame planus“, – pastebi I. Baliulė. Jai pritaria ir kiti gido kvalifikaciją įgiję Šiaulių TIC organizuojamuose kursuose – tai galimybė paversti kūrybine veikla savo aistrą sužinoti, pažinti, keliauti.

Neapsiribota vien apdovanojimais

Gido dienos išvakarėse organizatoriai neapsiribojo vien apdovanojimais. Gidų bendruomenei surengtas infoturas mieste bei seminaras. Istorinėje  „Valerijono“ vaistinėje prie arbatos puodelio susitikę gidai ne tik gėrėjosi naujuoju vaistinės interjeru, bet ir buvo supažindinti su naujomis, turistų įvertintomis edukacijomis. Šiaulių dailės galerijoje susitikimo su menotyrininku Virginijumi Kinčinaičiu metu buvo susipažinta su 2016 metų vasarą miesto erdves papuošusiais tarptautinio gatvės meno ir graffiti meno plenero „Saulės pagrobimas“ darbais. Infoturo dalyviai apsilankė Ch. Frenkelio viloje, kur  buvo pristatytos edukacijos ir naujausios muziejaus edukacinės erdvės – odininko dirbtuvės.

Antroje dienos pusėje gidai rinkosi į seminarą „Kas gidui žinotina apie Lietuvos gamtą ir saugomas teritorijas“. Seminaras vyko Šiaulių universiteto bibliotekoje, todėl šeimininkai pristatė savo parengtas edukacijas,  J. Šliūpo asmenybę ir jo archyvą. Su gamtiniu ir aktyviu turizmu Lietuvoje supažindino Lietuvos gidų sąjungos prezidentas Linas Daubaras. Šiaurės Lietuvos gamtinį išskirtinumą pristatė Kurtuvėnų regioninio kraštotvarkininkas Darius Ramančionis. Kuo turistui patraukli Šiaulių regiono gamta gidams pasakojo Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė. Apie turistines naujienas, paslaugas gamtoje diskutuota kartu su Kurtuvėnų, Žagarės, Ventos, Tytuvėnų regioninių parkų, Kamanų rezervato, Akmenės krašto muziejaus, S. Gliaudžio gamtos muziejaus, Šiaulių universiteto Botanikos sodo, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro atstovais.

Abu renginiai subūrė 92 gidus iš Šiaulių, Klaipėdos ir Kauno regionų. Renginio organizatoriai: Šiaulių TIC, Lietuvos gidų sąjunga, Šiaulių universiteto biblioteka. Partneriai: Kurtuvėnų regioninis parkas, Tytuvėnų regioninis parkas, Ventos regioninis parkas, Žagarės regioninis parkas, Kamanų rezervatas, Šiaulių universiteto botanikos sodas, S. Gliaudžio gamtos muziejus, Šiaulių jaunųjų gamtininkų centras.

Šiau­lių turizmo informacijos centras