Baltijos kelio dienos renginiai

Rugpjūčio 23 d. ir 31 d. Šiauliuose minėsime Baltijos kelio ir Laisvės dienas. Jau šį sekmadienį, Baltijos kelio dieną, Šiaulių miesto žmonės kviečiami ne tik pasidžiaugti iškovota laisve, įsitraukti į įvairias veiklas, iniciatyvas, bet ir prisijungti prie solidarumo akcijos, palaikančios Baltarusiją. Šiauliečių Prisikėlimo aikštėje laukia tiesioginė Vilniuje vyksiančios iniciatyvos „Laisvės kelias | Vilnius – Baltarusija“ transliacija, minėjimas, koncertas. Organizuojami renginiai vėl leis prisiminti ir vertinti iškovotą laisvę bei nepriklausomybę.

Renginiai nemokami.

Baltijos kelio diena prisimenama dėl 1939 m. Maskvoje pasirašyto Molotovo–Ribentropo pakto. Šis įvykis, panaikinęs nepriklausomybę, buvo skaudus smūgis ne tik Lietuvai, bet ir kitoms Baltijos valstybėms – Latvijai ir Estijai. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Sąjūdžio surengta reikšminga, gyvos grandinės susikabinimo rankomis, akcija „Baltijos kelias“ buvo svarbi bei parodė, kad Baltijos šalys nori būti laisvos ir nepriklausomos. Nuo šių įvykių neatsiejama ir kita, rugpjūčio 31 d. minima, svarbi data – Laisvės diena. 1993 m. tą dieną, išvedus Rusijos armiją, Lietuva buvo galutinai išlaisvinta nuo Rusijos okupacijos. „Tuometinis žmonių ryžtas ir noras būti laisvais buvo nepalaužiamas, o tai parodo vykę istoriniai įvykiai. Rugpjūčio mėnesio pabaigoje kasmet juos prisimename tiek su širdį veriančiu skausmu, tiek ir su begaliniu džiaugsmu, kad vis dėl to esame laisvi ir galime tai vertinti“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Baltijos kelio diena prasidės rugpjūčio 23 d. 17 val. šv. Mišiomis Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje (Aušros tak. 3). Šiauliečiai, prisidėdami prie svarbios dienos minėjimo, galės nusivyti baltai raudoną virvelę su akmenukais ant rankos, jų 18 val. laukia Sauliaus Petreikio, Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinio choro „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis) ir Pasvalio mišraus choro „Canticum novum“ (meno vad. Rimvydas Mitkus) jungtinis pasirodymas. Šiaulių miestas palaiko 19 val. Vilniuje vyksiančią akciją, tad susirinkusieji  Prisikėlimo aikštėje per LED ekraną galės išvysti tiesiogiai transliuojamą Vilniuje vyksiančią iniciatyvą „Laisvės kelias“, kuri burs naują gyvą grandinę – Laisvės kelią į Baltarusiją. „Kviečiame šią dieną atvykti į Prisikėlimo aikštę pasipuošus baltais rūbais ar turėti kokį nors baltą akcentą savo aprangoje ir taip prisidėti prie vyksiančios akcijos“, – sako renginio organizatoriai.

Sukilėlių kalnelyje rugpjūčio 29 d. šiauliečių laukia tradicinis susitikimas su tarptautinės katalikiškos organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP) nariais, kurio metu bus paminėta TFP organizacijos narių įgyvendinta parašų rinkimo akcija, skirta Lietuvos nepriklausomybei paremti. Susitikimą ves Lietuvos teatro ir kino aktorius Vladas Baranauskas, o muzikinę programą susitikimo metu dovanos Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. S. Vaičiulionis, dirig. G. Brūzga). Pasibaigus susitikimui, prasidės Padėkos ir Vilties žygis į Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedrą, kurioje vyks šv. Mišios.

Laisvės dieną minėsime rugpjūčio 31 d. Ji prasidės 17 val. šv. Mišiomis Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Po jų, Šiaulių vyskupijos Pastoraciniame centre, šiauliečių laukia dokumentinio filmo „Sutemose“ (rež. Š. Bartas) peržiūra. Šis filmas pasakos apie Lietuvą po Antrojo pasaulinio karo, apie okupacinę santvarką ir lietuvių viltis kada nors vėl tapti laisvais (amžiaus cenzas N-13). Susirinkusių į filmo peržiūrą dar laukia ir susitikimas su filmo prodiusere Jurga Dikčiuviene.

LAISVĖS KELIU RENGINIAI, SKIRTI BALTIJOS KELIO IR LAISVĖS DIENOMS PAMINĖTI

Rugpjūčio 21 d.

16 val. baigiamasis ciklo „Susitikimai parodoje „Kovo 11-oji: laisvės istorijos liudijimai“ renginys
Dalyvauja Kovo 11-osios Akto signatarai ir Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatai: Virgilijus Kačinskas, Donatas Morkūnas, Algimantas Sėjūnas, Mindaugas Stakvilevičius
Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys Chaimo Frenkelio vila, Vilniaus g. 74
OrgŠiaulių „Aušros“ muziejus

BALTIJOS KELIO DIENA

Rugpjūčio 23 d.

17 val. šv. Mišios
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

18 val. šventinis Baltijos kelio dienos minėjimas
Dalyvauja Saulius Petreikis, Šiaulių kultūros centro jaunimo kamerinis choras „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis) ir Pasvalio mišrus choras „Canticum novum“ (meno vad. Rimvydas Mitkus)
Prisikėlimo aikštė
Org.Šiaulių kultūros centras

Rugpjūčio 29 d.

15 val. susitikimas su tarptautinės organizacijos „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP) nariais
Sukilėlių kalnelis
Org. Šiaulių kultūros centras ir tarptautinė katalikiška organizacija „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP)

16.20 val. Padėkos ir Vilties žygis
Maršrutas: Sukilėlių kalnelis–Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra
Org. tarptautinė katalikiška organizacija „Tradicija, šeima, nuosavybė“ (TFP)

17 val. šv. Mišios
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

LAISVĖS DIENA

Rugpjūčio 31 d.

12 val. SAULĖS VASAROS KONCERTAI. Koncertas „Švieskis ir šviesk“
Dalyvauja Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokiniai, Pijus Kondrotas (baritonas), kanklių trio „Aušrinė“ (R. Vaišnorienė, R. Marozienė, L. Andriuškienė)
Prie Šiaulių turizmo informacijos centro, Vilniaus g. 213
Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“

17 val. šv. Mišios
Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3

18 val. Laisvės dienos minėjimas. Dokumentinio filmo „Sutemose“ (rež. Š. Bartas) peržiūra ir susitikimas su šio filmo prodiusere Jurga Dikčiuviene
Šiaulių vyskupijos Pastoracinis centras, Tilžės g. 186
Org. Šiaulių kultūros centras

NEMOKAMAS PARODŲ LANKYMAS

Rugpjūčio 3–31 d. paroda „Įsimintinos Baltijos kelio akimirkos“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas, Spindulio g. 5

Rugpjūčio 3–31 d. spaudinių paroda „Baltijos keliu – į laisvę“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Aido g. 27

Rugpjūčio 14–28 d. spaudinių paroda „Baltijos kelias – laisvės kelias“
Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykla (III a.), Aušros al. 62

Rugpjūčio 17 d. – rugsėjo 4 d. literatūros paroda „Baltijos keliu einu“
Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas, K. Korsako g. 10