AktualuVerslas

„Baltik vairas“ atidarys elektrinių krovininių dviračių gamybos cechą – priims pusšimtį darbuotojų

UAB „Baltik vairas“ plečia gamybos apimtis ir balandžio mėnesį planuoja atidaryti naują elektrinių krovininių dviračių (cargo) gamybos cechą. Užsienio rinkai cargo dviračių gamybai skirtame ceche dirbs apie pusšimtis darbuotojų.

Cargo dviračių paklausa

Cargo dviračiai – tai specialūs krovininiai dviračiai. Cargo idealiai tinka užsienio šalyse populiarėjančiai „smart urban mobility“ idėjai plėtoti. Šių dviračių panaudojimas labai platus: jie gali būti skirti kroviniams sandėliuose pervežti, picoms, korespondencijai ir kitokioms prekėms, o taip pat ir vaikams vežioti. Jie iš dalies gali pakeisti automobilį, tad prisideda prie ekologijos, nes važinėjant cargo nereikia eikvoti papildomų žemės išteklių.

Bendrovei „Baltik vairas“ šių transporto priemonių gamyba nėra naujiena. Iki šiol cargo dviračius įmonė gamindavo esančiuose cechuose ant įprastų konvejerių. Praėjusiais metais pagaminta  per  1100 cargo dviračių (iš viso elektrinių dviračių pernai pagaminta per 115000, viso dviračių – 337 400 vnt.), visi jie eksportuojami. Per pastaruosius metus augant paklausai buvo nuspręsta įkurti naują cechą, skirtą tik cargo dviračių gamybai.

„Statybos darbai jau atlikti, turime didžiąją dalį reikiamos gamybos įrangos. Kol kas cechas dar nepradėjo dirbti, bet teliko tik smulkūs darbai. Naujame ceche gamybos procesas bus toks pat, kaip ir esančiuose. Naujo padalinio reikėjo, nes susidūrėme su sunkumais, kai vienu metu toje pačioje gamybos linijoje reikėjo rinkti ir cargo, ir paprastus dviračius. Todėl kilo poreikis atskirti šiuos procesus“, – sako UAB „Baltik vairas“ cargo cecho vadovas Mantas Burba.

Anot jo, tikimasi, kad naujam cechui pradėjus veikti, bus užtikrinamas sklandesnis darbas ir spartesnis gamybos procesas.

Priims pusšimtį naujų darbuotojų

Naujasis cargo dviračių cechas leis bendrovei net penkis kartus padidinti šių transporto priemonių gamybos kiekius. Tikimasi, kad per vieną pamainą pavyks pagaminti apie 180 cargo dviračių. Ceche iš viso dirbs 52 žmonės, o tai reiškia, kad bus sukurtos naujos darbo vietos.

„Naujame padalinyje reikės logistų, šaltkalvių surinkėjų, taip pat darbą organizuojančių ir administruojančių darbuotojų. Tačiau jei gamybos apimtys išaugs, neabejotinai koreguosime ir darbo srautus“, – sako M. Burba.

Šiuo metu UAB „Baltik vairas“ dirba 602 darbuotojai – pusantro šimto daugiau nei prieš metus. Gamybos įmonė nuolat investuoja į inovacijas, naujų technologijų produktų kūrimą. Būtent tai lemia, kad nuolat plečiasi ir darbuotojų gretos. Bendrovė „Baltik vairas“ tvirtai laiko didžiausios dviračių ir elektrinių dviračių gamintojos poziciją visoje Šiaurės Europoje. Šešios gamybos linijos pajėgia pagaminti apie 450 tūkstančių dviračių per metus. Atsidarius naujam cechui šis skaičius neabejotinai išaugs.

 UAB „Baltik vairas“ informacija ir nuotraukos

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai