Braškių kainos įspūdingos, bet pirkėjų netrūksta

braskes Norkus (1)Ant prekystalių pasirodė pirmosios Lietuviškos braškės. Tiesa, jų kaina kol kas įspūdinga, tačiau pirkėjų tai nebaugina.

Prieš pora dienų uogas pardavinėti pradėjo netoli Šiaulių braškes auginantis Rymantas Norkus. Sezonas dar tik įsibėgėja – uogos didelės, tad ir kainos įspūdingos – nuo 8 iki 6,5 eurų už kilogramą.

Beveik visi mūsų klientai nuolatiniai, todėl žino mūsų uogų kokybę ir skonį. O kam kaina aukštoka, tas nusiperka pusę kilogramo ir sako, kad geriau pirks mažiau, bet skanių ir lietuviškų uogų, o kai atpigs atvažiuos daugiau, – sako R. Norkus.

Anot ūkininko ne visi laukia, kol kaina nukris, kai kurie jau dabar  braškių perka po kelis kilogramus: sako, kad kokybė ir skonis viską atperka, todėl dėl kainos nesiskundžia.

braskyte (1)R. Norkus sako, kad kol kas derlius vidutinis, koks bus vėliau priklausys nuo oro sąlygų, o patį piką prognozuoja liepos pradžioje: Apie Mindaugines kainos dažniausiai būna mažiausios, tam įtakos turi ir švęsti bei ilsėtis išvažinėję žmonės – uogos nokti nesustoja ir jas parduoti reikia, o pirkėjų mažiau.

Nors pastaruoju metu ūkininkai skundžiasi lietaus trūkumu, braškių augintojas sako, kad dabar uogoms nokti  sąlygos tinkamos, nes visur įrengta laistymo sistemos, tad problemų su drėgmės stygiumi nėra, o juk pakankamas vandens kiekis labai svarbus ir braškių skoniui bei dydžiui. Uogos skinamos kasdien iš ryto ir tą pačią dieną parduodamos.

Po Joninių ūkininkas siūlys braškes įsigyti ne nuo prekystalio, o patiems prisiskinti laukuose.