Bus rekonstruojama Saulės Laikrodžio aikštė

Jau ketvirtą dešimtmetį skaičiuojanti Saulės Laikrodžio aikštė artimiausiu metu sulauks remonto. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pasirašė sutartį su bendrovės „Limega“ vadovu Vytautu Vilku. Numatomų atlikti darbų vertė – per 900 tūkstančių eurų.

Šiaulių miesto 750 jubiliejui įrengta Saulės Laikrodžio aikštė 2018 metais bus kapitaliai remontuojama. Prieš keletą metų naujais aukso „rūbais“ jau aprengta skulptūra „Šaulys“, kosmetinio remonto sulaukė ir skulptūrą laikanti kolona. Šį kartą numatoma pakeisti nusidėvėjusias Saulės Laikrodžio aikštės trinkelių dangas, bus atnaujintas amfiteatras ir kolonos postamentas. Planuojama išlyginti ir atnaujinti žaliąsias vejas, rekonstruoti ir praplėsti automobilių stovėjimo aikštelę, įrengti modernią aikštės apšvietimo sistemą.

Sutarties pasirašyme dalyvavęs Šiaulių miesto meras vylėsi, kad šį kartą visos procedūros vyks sklandžiai, o stipri rangos organizacija spės darbus atlikti laiku ir kokybiškai.

„Saulės Laikrodžio aikštės projektą pristabdė tam tikri nesusipratimai, dėkoju Savivaldybės Statybos ir renovacijos skyriui, kurio dėka pavyko suformuoti teisingą praktiką.  Praradome šiek tiek laiko, bet tą laiką pavysime, rangovas, manau, turi tam reikalingų pajėgumų“, – kalbėjo Artūras Visockas.

Meras sakė įsitikinęs, kad po remonto šiauliečiai galės iš naujo atrasti šią simbolinę miesto vietą, juolab kad vėliau bus įgyvendinti ir kiti Talkšos pakrantėje numatyti projektai, kurie dar padidins teritorijos patrauklumą.

Anot Savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, šiauliečiai ir turistai kitais metais Saulės Laikrodžio aikštėje lankytis dar negalės, tačiau po to šis objektas pasitiks jau kita infrastruktūros kokybe. Sutartį su rangovais skubėta pasirašyti nepaisant netinkamo darbams metų laiko, kad būtų galimybė tiksliai suplanuoti visus remonto etapus ir darbus visu tempu pradėti, kai tik leis oro sąlygos.

UAB „Limega“ vadovas Vytautas Vilkas patikino, kad iš karto bus užsakomos medžiagos, kurias teks vežti iš užsienio. Ilgiausiai gali tekti laukti granito gaminių ir žalvario liejinių. Didieji darbai aikštėje prasidės balandžio mėnesį.

Saulės Laikrodžio aikštės kapitalinio remonto darbų sutarties vertė – 917 852 Eur. Rangovas – UAB „Limega“ darbus įsipareigojo atlikti per 11 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo. Aikštės atnaujinimas turėtų būti baigtas 2018 m. lapkričio mėn.