„Busturo“ darbuotojai mokėsi, kaip gelbėti gyvybes defibriliatoriumi

Respublikinės Šiaulių ligoninės kardiologų iniciatyva prieš pusmetį Šiaulių autobusų stoties prieigose pakabintas iki šiol vienintelis miesto centre automatinis išorinis širdies defibriliatorius. Praėjus pusei metų po kardiologų iniciatyvos šį gyvybę gelbstintį prietaisą pakabinti vietoje, kurioje yra didelis žmonių srautas, „Busturo“ administracija vėl sukvietė įmonės darbuotojus atnaujinti žinias apie staigios mirties ištiktų žmonių gaivinimą.
Mokymus po darbo susirinkusiems stoties darbuotojams vedęs Respublikinės Šiaulių ligoninės Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas gydytojas anesteziologas- reanimatologas Andrius Bubliauskas džiaugėsi šia iniciatyva:

Pirmojo susitikimo metu pastebėjau, kad žmonės bijo atlikti gaivinimo veiksmus, todėl visų pirma mokiau nepasimesti, nesutrikti, imtis iniciatyvos. Šio susitikimo metu jau baimės nelikę, darbuotojai nori išmokti kuo greičiau ir teisingiau pradėti gaivinimą, suprato, jog defibriliatoriumi naudotis paprasta, pats prietaisas „kalba“ ir nurodo veiksmus“.
Gydytojas džiaugiasi darbuotojų supratimu, kad gaivinimo žinias būtina nuolat pakartoti. Šio susitikimo metu vėl buvo mokomasi įvertinti būklę, atverti kvėpavimo takus, teisingai atlikti krūtinės paspaudimus ir panaudoti išorinį defibriliatorių.
„Nors defibriliatoriumi dar nebuvo pasinaudota, bet visuomenė jau informuota apie šį gyvybę gelbstintį prietaisą, esantį autobusų stotyje. Kiekvienas žmogus, netoli autobusų stoties ar „Saulės miesto“ prekybos centro pamatęs nesąmoningą asmenį, gali atbėgti ir nunešti išorinį defibriliatorių į nelaimės vietą. Gali būti, jog toks veiksmas kada nors išgelbės žmogų nuo staigios mirties.
„Tikrai nudžiugau, sulaukusi laiško iš „Busturo“ su prašymu pakartoti trumpą pradinio gaivinimo mokymą. Matome, jog prietaisui pasirinkome gerą vietą ir susipažinome su socialiai atsakinga įmone, kuri supranta, kad ne pats prietaisas, o žmonių veiksmai yra svarbiausias veiksnys, jei norime išgelbėti staigios mirties ištiktą žmogų. Galų gale, pradinio gaivinimo veiksmus yra būtina mokėti kiekvienam“- pabrėžė Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro vadovė dr. N. Kupstytė-Krištaponė, kuri ir inicijavo defibriliatoriaus atsiradimą autobusų stotyje. Kardiologė džiaugėsi „Busturo“ administracijos palaikymu nuo pat defibriliatoriaus pakabinimo stotyje idėjos iki atsakingo požiūrio, kad šis prietaisas būtų panaudotas. Džiaugėsi ir darbuotojų, po darbo susirinkusių į mokymus, rimtu nusiteikimu.
„Jokia statistika ir kalbėjimas apie tai, kad Lietuvoje daugelis nemoka teikti pirmosios medicinos pagalbos, nepadės, būtini realūs veiksmai ir pačių žmonių supratimas, jog išmokę gaivinimo gali išgelbėti ne tik nepažįstamą žmogų, bet ir savo artimąjį“- svarstė dažnai savo darbe laiku nesuteiktos pagalbos pasekmes matantis Kardiologijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas, gydytojas A. Bubliauskas. Gydytojas teigė, jog ir jis pats, ir Šiaulių greitosios medicinos pagalbos stoties medikai neatsisako kvietimų supažindinti su pradiniu staigios mirties ištiktųjų gaivinimu.