AktualuKultūra

Ch. Frenkelio parke dainas iš vaikystės kviečia traukti Keistuoliai

Rugpjūčio 3 d., ketvirtadienį, 18 val. Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai) vyks Keistuolių teatro pasirodymas visai šeimai „Dainos iš vaikystės“. Aidas Giniotis – aktorius, režisierius ir bardas, puikiai pažįstamas kaip vienas iš Keistuolių teatro įkūrėjų, kartu su jaunaisiais grupės „Plum Bum“ aktoriais leisis į naujų garsų paieškas daugelio mintinai išmoktose melodijose. Koncertas yra XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio programos dalis.

Į gimtuosius Šiaulius sugrįžtantis A. Giniotis jau tris dešimtmečius savo autorinėmis (ir ne tik!) dainomis lepina klausytojų ausis tiek vienas, tiek su kitais atlikėjais. Šį sykį į sceną režisierius pasikvies grupę „Plum Bum“ (liet. „Krentanti slyva“), kurią sudaro penki muzikalūs ir energingi jauniausios kartos aktoriai, pasižymintys spalvingomis ir unikaliomis asmenybėmis. Atlikėjai – Aistė Šeštokaitė, Lyja Maknavičiūtė, Urtė Smulskytė, Matas Pranckevičius, Džiugas Širvys – skirtingais balsais bei instrumentais išjudins net patį abejingiausią klausytoją.

Grupės pavadinimas „Plum Bum“ A. Giniočiui kilo vieną vėlyvą rudens vakarą, kaip tikram Keistuoliui sėdint Širvintų rajone po sena kaimo sodybos slyva. Kūrybiškai leidžiamas laikas bėgo skambant muzikai ir A. Giniotis nė nenutuokė, kas tuoj įvyks: žvalgėsi į nerimastingai niūniuojančius studentus, grojančius įvairiausiais instrumentais. Sukant galvą į šoną, netikėtai pakilus vėjui, visi medžiai sudrebėjo ir slyva nukrito tiesiai ant pliko A. Giniočio pakaušio. Nespėjus studentams nusijuokti ir sušukti „Eureka!“, jis atsikando gardžios slyvos ir suprato, kad slyvų kritimo metas – puikus laikas įkurti grupę „Plum Bum“ (liet. „Krentanti slyva“).

Šiauliuose A. Giniotis su jaunaisiais aktoriais leisis į naujų garsų paieškas daugelio mintinai išmoktose melodijose. Prisimindami vaikystės dainų skambesius, atlikėjai sukūrė programą „Dainos iš vaikystės“, nukeliančią į tolimus laikus, kai prikeliamos primirštos Vytauto Kernagio, „Keistuolių teatro“ aktorių, „Telebimbam“ vaikų ir kitų atlikėjų dainuotos dainos. Tose dainose skraido paršiukai, baltos varnelės, mėlyni autobusiukai ir kiti gyvulėliai, kviečiantys kartu pabūti kur gražu, jauku ir šilta, kaip kokioj Afrikoje.

Bilietus į koncertą galima įsigyti „TICKET MARKET“ kasose ir Chaimo Frenkelio vilos-muziejaus kasose bei internetu.  

Kitą savaitę, rugpjūčio 13 d., 15 val. Burbiškio dvare, Radviliškio r. vyks XX tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio koncertas „Baltas paukštis“, kurį atliks violončelių kvintetas „QuinCelli“ ir mecosopranas Renata Dubinskaitė. Koncerte išgirsime muzikinių kūrinių puokštę – skambės kompozitorių A. Vivaldi, A. Piazzolla, G. Gershvin ir kt. kūriniai. Koncertą vainikuos V. Kernagio daina „Baltas paukštis“.

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai