AktualuŠiauliai

„Daiktų biblioteka“ – iš bibliotekos galite pasiskolinti būgnus, teleskopą, projektorių ar žaislų

Lapkričio 9 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje pristatyta nauja paslauga „Daiktų biblioteka“!

Tai pirmoji tokia analogų Lietuvoje neturinti paslauga vaikams ir suaugusiesiems, suteikianti galimybę nemokamai skolintis ne tik knygas, bet ir įvairius daiktus, tokius kaip skaitmeninis mikroskopas, teleskopas, termovizorius, studijiniai būgnai, gitara, virtualios realybės akiniai, veiksmo kamera, oro taršos matuoklis, taip pat gausybę edukacinių žaidimų ir žaislų vaikams ir dar daug visko!

Naudojimosi daiktų biblioteka taisyklės ir elektroninis katalogas – https://savb.lt/lt/be-kategorijos/daiktu-biblioteka/.


Daiktus gali skolintis visi pilnamečiai skaitytojo pažymėjimą turintys bibliotekos lankytojai. Pasiskolinti / rezervuoti daiktą galima keliais būdais:

  • atvykus į bibliotekos Vaikų (I a.) arba Suaugusiųjų abonementą (II a.);
  • bibliotekos interneto svetainėje atsidarius elektroninį katalogą (https://savb.lt/lt/be-kategorijos/daiktu-biblioteka/) ir paspaudus ant išsirinkto daikto;
  • daiktą susiradus kataloge iBiblioteka.lt (Detali paieška -> Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka –> Fondas –> Daiktų biblioteka).

Paslauga teikiama ne tik Šiaulių mieste – „Daiktų biblioteka“ veikia ir projekto partnerių Akmenės, Telšių ir Pakruojo rajonų savivaldybių viešosiose bibliotekose. Šia paslauga bibliotekos nori paskatinti visuomenės tvarų vartojimą – kam pirkti, jei gali pasiskolinti, išbandyti ir nuspręsti, ar tikrai to daikto reikia. Taip pat siekiama suteikti galimybę pasinaudoti reikiamais daiktais tiems žmonėms, kurie galbūt neišgali šių daiktų įsigyti.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Prie iniciatyvos prisideda ir būrys kitų socialiai atsakingų, draugiškų verslų („Zuja“„Yes for Skills“„Mažoji skaitytoja“„Čiokis“, „DarDar.lt“, „Vaiko dėžutė“, „Little Goose“ ir kt.), kurių dovanoti daiktai artimiausiu metu taip pat papildys skolinamų daiktų sąrašą.

Šią savaitę bibliotekos lankytojai taip pat kviečiami daiktus apžiūrėti gyvai bibliotekos Jaunimo ir edukacijų erdvėje (III a.) bibliotekos darbo valandomis!

Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
Taip pat skaitykite:

Artimiausi Renginiai